בס"ד

החורף האחרון הביא איתו רוחות מריחואנה סוערות לאחר תקופת בצורת שתירשם בספרי ההסטוריה כאכזרית יותר מתקופת היובש בארה"ב בשנות ה-20 . ניתן לפחות להסכים כי לאלכוהול יש מחיר בנפש ובגוף אותו הוא גובה , אך התנגדות עזה כל כך לעשב ירקרק טרם נצפתה באופק האנושות .

למרות עמדת הפתיחות והליברליות שמדינת ישראל מנסה להציג עדיין רווחות דיעות קדומות הנוזלות בינינו כמו טיפות גשם שבלתי ניתן להתחמק מהן. אורלי וילנאי מודאגת בתכנית הבוקר שלה שחלילה יסתובבו לידה אנשים "מסוממים" ואקי אבני טוען שגראס מסוכן מאוד ומעצב את האישיות של המעשנים אותו. כנראה שאורלי היקרה לא יודעת שחבריה לספסל התקשורת מסוממים מחומרים הרבה יותר נרקוטיים מגראס, ואקי צריך לשקול תואר בפסיכולוגיה ע"מ להבין שמי שמעצב את אישיותו של האדם עושה זאת זמן רב לפני שהקנאביס נכנס ללקסיקון התודעתי שלו.

אם כך מדוע חברינו הסאחים כל כך מפחדים ? האם הם מפחדים מחבריהם שישנו את עורם ? האם הם מפחדים מחשיפת ילדיהם להשפעות הצמח האסור ? או האם הם מפחדים מעצמם שמא אם יתירו לשימוש טאבו מוצק שכזה לא יוכלו לעמוד בפיתוי ויאלצו להיות ה'סטלנים' הללו שהם כ"כ מפחדים להיות ?

אורלי, אקי, אל תפחדו – תחזיקו חזק ובואו נדמיין יחד איך תיראה המציאות שלנו עם לגליזציה ..

 

נכון לעכשיו ברגע שנפסיק להתעסק עם קנאביס נרוויח באופן אוטומטי 3 מיליארד ש"ח לקופת המדינה כתוצאה מכך שנפסיק להתעסק בזוטות כמו : אי מיסוי, הליכים משפטיים ,עלות הליכים פליליים ועוד שאר ירקות בירוקרטיים מומצאים . משאבי הזרוע המחוקקת והרשות המבצעת יופנו לנושאים חשובים יותר כמו טיפול בפשיעה אמיתית, כזאת שבאמת פוגעת באזרחים כמו אונס, אלימות במשפחה , שחיתות ממשלתית וחבריהם.

תתארו לכם עולם בטוח ומוגן פחות פרוץ ומושחת.

 

בואו ניקח את זה צעד אחד קדימה , עכשיו כשהמשטרה ובתי המשפט מתעסקים בפושעים אמיתיים, גם מבחינה כלכלית-חברתית הקנאביס עושה חיל. תתארו לכם את הערים הגדולות גדושות בתיירים – בתי עסק לא צריכים לקרוס תחת עול המסים, שכירויות והוצאות דרקוניות כי יש להם הכנסה שוטפת תיירותית . אחוז מקומות העבודה לצעירים יעלה ולבעלי העסק אפשרות להגדיל את המשכורות- שלא נדבר על הטיפים השמנים של לב מסטול וממונצ'ס . ובכלל רק דמיינו כמה פחות יעלה לכם לעשן..

תתארו לכם עולם של שפע .

תתארו לכם שאם כואב לכם הראש, הגב, אם אתם חשים מצוברחים או סתם לא בא לכם להכניס רעלנים אל הגוף ולהחליש את הכבד בערב של שתיה, אתם יכולים לבחור באופציה הבריאה שלכם להנאה או לטיפול בכאבים . אתם לא חייבים לצרוך חומרים נרקוטיים שיוצרו במעבדה אתם יכולים לגדל את הבריאות ולקטוף אותה בידיים שלכם .

תארו לכם עולם בו יש לכם זכות בחירה .

דמיינו רגע שנתקעתם בלי מה לעשן אתם לא צריכים לחכות יומיים לדילר עד שכבודו יחזור אליכם או להסתמך על חברים ולהרגיש לא בנוח להתקשר לבקש עזרה. רק תתארו לכם שאתם יושבים עם חברים ולא מחשבנים בכלל לכמות שנפתחת בישיבה כי אם נגמר – קונים עוד . דמיינו שאתם חוזרים הבייתה אחרי עבודה ומכינים קססה מבלי להחביא אותה, מטיילים עם הכלב עם ג'וינט , נוסעים הבייתה ולא מפחדים מחיפוש באוטו, בלי פרנויות מדפיקות בדלת, או פנס שמגיח מהחשיכה .

תארו לכם עולם פשוט, עולם של חופש.

בואו להפגנה

כולנו כאחד : " סמים לזה סוף!" מוצ"ש 21/12/2013

שבת שלום

גלי אסתר רפואה משלימה