ככל שיותר אמריקאים דנים על היתרונות והחסרונות של הלגליזציה, שווה לחזור ולהתייחס לנקודות חשובות, אחת מהן, כפי שהוכח על ידי ממשל ניקסון עוד בשנות השבעים המוקדמות: קנאביס מפחית את הסיכוי לחלות בסרטן ריאות.

חשוב לזכור זאת, מפני שרובנו עלולים לטעות ולחשוב שמכיוון שטבק [או יותר נכון הרעלים שחברות התאגיד דוחפים לנו בטבק] גורם לסרטן ריאות, אז כנראה שגם עישון מריחואנה יגרום לכך. אך כפי שמציין המגזין השבועי של אל.איי, זה שקר מוחלט או טעות אינטואיטיבית במקרה הטוב, והוא שייך למגמת הונאה שהולכת ונעלמת מן העולם.

עשרות שנות מחקר, המטפטף לאט ומוצא את דרכו אל תחנות התקשורת והמדיה של העולם הישן, חושף בפנינו את האמת. מריחואנה מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן ריאות. אחת המחלות הנפוצות, שחברות הטבק הגדולות משווקות לנו בשמחה בחסות החוקים והמחוקקים שנשבעו להגן עלינו {['לכאורה']}.

המגזין מתייחס לציטוט המפורסם של דונדלד טשקין, פרופסרור מאוניברסיטת UCLA:

"נכשלנו למצוא קשר חיובי בין סרטן למריחואנה [במקום זאת] נמצא קשר שלילי, איננו רואים אותם הסכנות שיש למשל בעישון טבק. THC, וCBD חומרים נפוצים בצמח המריחואנה, הורגים סרטן. בניגוד לטבק, מריחואנה לא תגרום למעשנים אותה לחלות במחלות חסימת הריאה כנראה בגלל היכולת האנטי דלקתית שלה".

בכל זאת, אין רופא שימליץ על עישון מריחואנה, לא בגלל שזה הדבר השגוי לעשות, אלא בגלל שכך חונכנו להאמין – "עשן מזיק לריאות", "מריחואנה מזיקה". אך המציאות כפי שאנו מגלים במקרה של הקנאביס חזקה מכל דמיון, והטבע [זה שנמצא שם בחוץ לא זה שמיוצר ומשווק בקופסאות] או מה שנשאר ממנו חזק מכל מחלה.

מדוע בזמן שמאות אלפים מתים מעישון טבק, גורמים נזק לעצמם ולסביבה מסתובבים חופשי, בוחר החוק לרדוף דווקא את אלו שמעשנים את אחת התרופות החזקות ביותר שהתגלו עד כה במציאות כנגד מספר רב של מחלות? מחלות שאותו החוק מגדיל לעשות, ולשווק לנו אותם על ידי חברות תאגיד בתשלום? לאלוהים פתרונים.

בעוד שלצערי, בחברה קפיטליסטית צינית וחסרת רסן, זה מתקבל על הדעת שחברות התאגיד הגדולות יעשו הכול על מנת למקסם את הרווחים שלהם אפילו על חשבון בריאות לקוחותיהם. אך מה שאיננו מתקבל על הדעת זה שהמחוקקים, במקום להגן עלינו מהם, נעמדים לצידם.

מקור.