"מוות כתוצאה מתרופות היא המגיפה של המאה העשרים ואחת, והמלחמה בסמים של אמריקה מכוונת בבירור אל האויב הלא נכון", ד"ר ג'וסף מרקולה.

מול פטריות וקנאביס כמקור תרופתי, מעט אור על הצד שני של הספקטרום התרופתי: תרופות מרשם. ניתן ללכת ולרשום את היתרונות והחסרונות של כל "תרופה" במרשם, או כדי לחסוך זמן, להתייחס אליהם כמכלול. התייחסות זו חושפת אמת מרעישה ומזעזעת. תרופות מרשם כיום אחראים ליותר הרוגים מהסמים הלא חוקיים. לפי טום פריידן, מנהלת המרכז לשליטה ומניעת מחלות: "זו בעיה גדולה והיא הולכת ומחמירה".

מתוך 783,936 של מקרי מוות כתוצא מטעויות תרופתיות, בהערכה כ-106,000 מתוכם הם תוצאה משימוש של תרופת המרשם. לפי המגזין הרפואי של אמריקה, 290 איש בארה"ב מתים מתרופות מרשם בכל יום.

גם אם תרופת מרשם לא הורגת מילולית אף מטופל, הן כן הורגות את גופו ואת מוחו של המטופל בצורה איטית. הצריכה משנה את היכולת המולדת של המטופלים לרגשות עמוקים ולרגשות של חמלה, המטופל מופשט חתיכה אחר חתיכה מהמודעות שלו ותודעתו הפנימית, מהמהות הקיומית שלו.

מוות מתרופות מרשם ניתן למנות בכמויות, כשרק הזמן חושף את המסיכה העדינה. מכיוון שזה קורה לאט, העננה של החולה, שהיה לו פעם מוח בהיר, מכסה את מוחו מבלי לשים לב. המטופל לא מסוגל להבחין אם מצב המודעות החדש שלו הוא המצב ה"נורמלי" או שמצבו טוב או פחות טוב ממה שהוא אמור להיות; הוא פשוט כפי שהוא עכשיו כתוצאה מהתרופות בלי לשים לב לשינוי. על מערכת הגוף באופן בלתי נמנע, נכפה להתאים את עצמה לכמקלים החדשים שהמטופל דוחף לפה שלו כל בוקר. ובכך הוא מקבל וגופו מקבל את צורת ההכרה החדשה שלו, כצורה שתמיד הייתה. לאט לאט הוא מתפוגג, עד שהמקום שבו נמצא רצף המחשבה שלו הוא במקום אחר.

גלולות מרשם, מטפלות מעט מאוד בהתנהגויות לא רצויות ובתחושות לא טובות, ומתנגדות לפנות לשורשי הבעיה. התחבושת תרופה מתפוררות כשהשפעות התרופה נעלמות, רק כדי לחשוף את התחושה הלא טובה שוב. לדוגמה, מטופל אומר לרופא שלו, שהוא עייף מעבר לרגיל, בשלב הזה הרופא יאבחן אותו כבעל "תסמונת עייפות כרונית" ויצייד אותו עם מרשם שיקדם "ערנות" כמו, נוביג'יל, פרוביג'יל, ויונס. חזרה לתמונה הכללית, מנקודה זו,מתעוררת הבעיה של צריכת חומרים ממריצים בקנה מידה עצום. הדוגמה הזו, זהה לגבי תופעות שונות של מטופלים במספרים כפולים ומכופלים. כמות עצומה של אנשים לא מקבלים הבחנה אלא מקבלים כדור שיטפל בסימפטום. סימפטום של הבחנה אותה הדוקטור נכשל לזהות. חזרה לדוגמה, אנשים לא נהיים עייפים כרוניים סתם, ללא סיבה. אבל הרופא מלכתחילה לא מכוון לטפל בכך, הרופא הפך לחותמת של אספקת חומר ממריץ, עבור המטופל. הצורך לתת לכל מי שמרגיש מעט עייף טיפול תרופתי על ידי ממריץ, הוא שמעורר את התמונה המזעזעת בה אנו נמצאים היום, שבו כל יום נהרגים אנשים כתוצאה משימוש בתרופות מרשם. נכון, עייפות כרונית היא מחלה שטיפולה באמצעות תרופות מוצדק, אלא שהדרך להגיע להגדרה הזו, בספרות המקצועית עוברת שלבי מבחן ארוכים שלא אכנס אליהם, במילים פשוטות לא כל מי שעייף יכול להיחשב כמוצדק לטיפול תרופתי כזה. לרוב אלו שמקבלים את הטיפול עבור העייפות בסה"כ סובלים מחוסר תזונתי.

תרחישים כאלה נפוצים למדי בתרבות הרפואה העכשווית, זו דוגמה קטנה לקנה מידה רחב של חלוקת תרופות מרשם שמטפל בסימפטום, במקום הבחנה וטיפול בבעיה. הרוב של החברה מקבל את התופעה הזו, אתה מרגיש לא טוב? כך גלולה לבנה והכול יסתדר. זו טעות, זו בושה, לחושב שאדם הלוקח תרופה, עם כל תופעות הלוואי שלה, כאשר ברוב המקרים חידוש תזונתי ונבון יוכל למנוע את הבעיה. יש רופאים, לא כולם שממהרים לתת תרופת מרשם כ"אבחנה" רפואית ללא התחשבות בסכנות הרפואיות שיש ל"תרופה", התופעה מחמירה כאשר מדובר בריבוי תרופתי. בעיה אחת, כדור אחד ש"מכסה" על הבעיה כמו "תחבושת" ומשם הדרך לניהול יומן תרופות מרובה היא קצרה. בתמורה ל"תחבושת" תרופה, תקבל תופעת לוואי אחת שאותה ניתן "לכסות" עם תרופה נוספת ומזל טוב, עברת בשער ה"תרופות המרשם". אל דאגה בנתיחת הגופה שלך לא יירשם "צריכה מוגברת של תרופות מרשם". פעם הבאה שתגיע לרופא והוא ימהר לרשום לך כדור תחבושת, שאל את עצמך, מי באמת ה"חולה" אתה או מערכת הבריאות שלך?

מבחינת ההיגיון, המלחמה בסמים היא אחת מהגורמים הגדולים לתמותה,אלה דווקא הסמים שהכי קל להשיג, מתחת לאף שלנו, אלו שנשארים חוקיים למרות כל תמרורי האזהרה; מאשר אלו שאינם חוקיים. אם המלחמה בסמים הייתה מלחמה שמתמקדת בשלום הציבור, הייתה מתמקדת בסמים אלו, תרופות מרשם. אלו הסמים שהורגים יותר מכל סם אחר, אלו הסמים המזיקים ביותר לבריאות הציבור. אך זה רק ההיגיון שמדבר למלחמה בסמים, כמו למדיניות של ממשלות יש דברים חשובים יותר לדאוג מאשר לטעם ההיגיון או לרווחת הציבור. ה"היגיון" הוא מילה זרה עבור הגורמים שאחראים על שלום הציבור.