אנשים רבים לא מסכימים עם הגישה שתרופות מסוימות נבדקות על בעלי חיים בטרם הן ניתנות לבני אדם, אולם מה לגביי מתן תרופות לבני אדם לפני שהן ניתנות לבעלי החיים? זה למעשה מה שקורה בפועל עם קנאביס.

ישנן מספר חברות אשר מפתחות מוצרים על בסיס האמפ לשימוש בעלי החיים, וספציפית לכלבים. מוצרים אלה אכילים ולמעשה מסייעים כנגד מגוון רחב של מחלות אך מכוונים בעיקר לשפר את מצבם של כלבים מבוגרים, לשפר את מצבם הנוירולוגי ולהביא להתנהגות יותר רגועה מצדם.

רוב החברות מציגות ראיות מבוססות על יעילותם ועל התרומה של תוספים אלה, אולם לא נראה כי ישנו מחקר מעמיק התומך בשימוש במוצרים אלה על בעלי חיים. המחקרים עליהם מסתמכים בכדי להצדיק את השימוש במוצרים אלה על בעלי חיים הם דווקא מחקרים שנעשו על בני אדם ולא על בעלי חיים. אירוניה במיטבה כאשר למעשה במשך שנים רבות בני האדם משתמשים בבעלי חיים בכדי להצדיק שימוש בתרופות מצילות חיים.

השימוש בקנאביס על בעלי חיים אינו תקדימי. כאשר הקנאביס היה חוקי מבחינה רפואית הוא גם ניתן לבעלי חיים. בקטלוג של חברת התרופות פרקר-דיוויס משנת 1912 ניתן לראות כי לקנאביס היה שימוש רפואי מגוון, ניתן ברמות שונות ובעיקר היה בשימוש על בני אדם.

האגודה האמריקאית לוטרינריה אינה נוקטת בעמדה ובשל כך גם הווטרינרים אינם יכולים לרשום קנאביס רפואי לבעלי חיים במדינות בהם השימוש בקאנביס הוא חוקי. יש לציין כי המחוקקים במדינות נוואדה דווקא שוקלים לאפשר זאת, אך האגודה טרם הגיבה לעניין זה.

ראש איגוד אנשים לטובת טיפול אתי בבעלי חיים , קולין אובריין אמר כי "אם השימוש במריחואנה אכם עוזר להקל בכאבם של כלבים אז יש לתת את אותה ההתחשבות שניתנת לכאבם של בני אדם , במינונים נכונים שמטרתם להקל על הכאב והסבל. זה שונה לחלוטין מלהשקות במשקאות אלכוהוליים את החתול או לעשן על הכלב לגרום לו להיי, דבר שרק אידיוט יעשה".

מקור