תם, מת . זהו כולם הסכימו כבר שגראס זה אחלה. מדברים עליו בתכניות בוקר, מדברים עליו במעגל, מדברים עליו בכנסת . אין מה להגיד זרעי הצמח הופכים לפרחים נפלאים בעלי ניחוח משכר.

הרופאים מתחילים לאשר ואפילו יש הצעת חוק לאפשרות מתן מרשם מרופא משפחה לצריכת קנאביס רפואי. ישנם 13 חברי כנסת אשר מחזיקים במצע גלוי תמיכה בלגליזציה או שימוש בקנאביס לצרכים רפואיים. אפילו בכירים בדימוס ובפועל בתנועת המתנגדים הגדולה הרשות למלחמה בסמים יצאו בהצהרה חסרת תקדים כי קנאביס מזיק פחות מניקוטין ואלכוהול.

בבית ספר יסודי בכיתות ז' ו-ח' מתחילות הפעילויות החינוכיות שמטרתן מניעת שימוש בסמים ואלכוהול בקרב בני נוער. פעילותם מבורכת לחלוטין אך אני זוכרת טבלאות שונות לגמרי. על פי הנתונים המריחואנה הייתה ממוקמת כמעט באותה רמת סיכון של סמים פסיכדליים בתחום מחלות הנפש, לפי הטבלאות דאז שימוש במריחואנה הצביע על רמת סיכון גבוהה יותר משל ניקוטין או אלכוהול.

אז מה נשתנה ?

הכסף בובל'ה , הכסף , איפה הכסף ?

יש כאלה שיאמרו שקונספירציות או תאוריות כאלו ואחרות מצוצות מהאצבע, אבל יש מקום שבו כולנו לומדים בדרכים שונות – וזה הנסיון.

נסיון החיים של כל אחד מאיתנו כחברה לימד אותנו שכסף הוא כח שיווק והטמעת רעיונות קולקטיביים. דוגמא נפלאה לכך היא הבחירות האחרונות בהן מר שר אוצר גרף 19 מנדטים. הבטיח הבטחות וטמע אותן בעזרת הצ'ארמריות הבלתי נסבלת שלו בתודעת ההמון. והנה היום הצביע נגד נישואים חד מיניים, ולמה ? הכסף , בובל'ה – הכסף.

אותם חוקרים רופאים ופסיכיאטריים ש"ביצעו" לכאורה את המחקרים השקריים המוצגים כחומר הפחדה לילדי בית הספר כעת מציגים מחקרים הפוכים לחלוטין. באותה נשימה מדברים על בזבזנות של כ-690 מיליון שקל בשנה על המלחמה בקנאביס בפרט. בנשימה נוספת טבע מפטרת 5000 עובדים. כנראה שלטבע נגמר הכסף , ואין טעם להמשיך לתמוך בהם אז הופס- לגליזציה- הנה הכסף.

מדיניות ההפחדה היא עוד שיטה נלוזה של מערכות על מנת לשמר את האדם במדרגת הפועל הקטן והפחדן- זו היא תודעה של עבד. זה הוא עיקרון פרימיטיבי על מנת לשמר את התנהלות החברה ע"פ פס היצור הרצוי.

זה אולי נראה כמו התעסקות קטנה בצמח אבל יכול להיות שזה צעד לחופש גדול הרבה יותר.

גלי אסתר רפואה משלימה