בקרוב יחגוג משרד הבריאות 25 שנה לרפורמות הקנאביס המהוללות שלו, גאווה ישראלית: כ-50,000 אלף מטופלים המקבלים סחורע א' א' או ב' וג' המופקת מאיזה שלושה חוות גידול, ובגג של הדודה של ליצמן בשדרות. בקרוב מדינת אוקלהומה תחגוג בסה"כ שנה לרפורמת הקנאביס שלה. בעוד שהמדינה גדולה בשטחה פי שש מישראל, כמות האזרחים בישראל גדולה פי שתיים ויותר מכמות האזרחים באוקלהומה.

היחידה לקנאביס רפואי באוקלהומה צייצה בחודש שעבר שכבר בשנה הראשונה לקיומה היא אישרה קרוב ל-150 אלף רישיונות עבור חולים והסמיכה 1000 רופאים להענקת רישיון. בנוסף היא העניקה 3400 רישיונות גידול ו 1605 חנויות למכירת קנאביס. בשנה אחת של תוכנית 'מריפואנה', הצליחה אוקלהומה להעפיל ולהיות בראש המדינות המובילות בכמות הרישיונות בארה"ב. התוצאה המבורכת הזו, עברה את הערכות המדינאים שהעריכו שבשנה הראשונה יוענקו לא יותר מ-80,000 רישיונות, לזה קוראים הצלחה. כבר בשנה הראשונה הצליחה המדינה לכסות יותר מ3.5% מהאזרחים שלה.

במקביל את הצלחתה של הרפורמה הישראלית בארץ חוגגים עבור העליה המפוארת מ0.1% לפני יותר מעשרים שנה, לכמעט כמעט 0.5 אחוז מהאזרחים שזוכים לטיפול שלפתע הפך עוד יותר יקר. מי שרק הגיע לארץ ולא זכה לחוות בעצמו את גלי החום, יכול לטעות מהמחיר המופקע של הצמח ולחשוב שאנחנו איזו מדינה אפרורית וקרירה באירופה, מדינה כזו שאין בה שמש ומצריכה הרבה חשמל ואנרגיה כדי להפיק צמח אחד ובודד בגג של הדודה של ליצמן.

אכן, היק"ר יקר.