בס"ד

מוצאי שבת הגענו לכיכר , ציפיתי לראות קומץ אנשים כמו ששמעתי שבדרך כלל מגיעים עם מספר שלטים ובמה קטנה שמעלה נואמים מאוכזבים . אך הפלא ופלא , לא הצלחתי לפגוש אף אחד מחברי בתוך ההמולה , 3000 אנשים שהגיעו להביע את תמיכתם בחופש .

הקולות שנשמעו אחרי ההפגנה היו ברורים- אלו שהמחאה חדשה להם אמרו ש-3000 אנשים זאת בדיחה, הכתבות שמסקרות את ההפגנות באתרי האינטרנט והעיתונים כמעט ולא התייחסו להפגנה ואף דאגו לפרסם נתונים שקריים שהקטינו את עוצמות מחאת הקנאביס . הם טענו שהגיעו רק "מאות" להפגנה , דאגו לדבר על הפגנת הפליטים והקהילה הגאה , ובכתבות הזכירו את משתמשי הקנאביס "כסטלני תל אביב" וחבורה של בני נוער" .

מהעיניים שלי בהפגנה לא היו רק בני נוער , ראיתי אנשים מבוגרים , חולים , סטודנטים, מגזר דתי , ובכלל בני אדם – בלי הגדרות . העוצמה שחגגה בכיכר הייתה שונה ואינה מוכרת לעם ישראל , מגוון האנשים התאחדו מכל הפלגים החברתיים השונים למען מטרה אחת : “ תיקון העולם " .

אבל מה זה בכלל תיקון עולם ?

המושג תיקון עולם הוא הסיבה למענה קיים המאבק למען לגליזציה , רבים מתבלבלים ונוטים לחשוב שמדובר בחבורה של סטלני – על יוצאי הודו \ דרום אמריקה ודור ההיפים שרוצים להמשיך את מערכת היחסים שלהם עם הנהנתנות וחוסר גבולות . אך כמו בכל מה שנראה לעין תמיד יש גם את הסמוי מן העין ודווקא שם ניתן למצוא ברכה .

אם נסתכל לעומק – ביום שבת שרו יחד אנשים שברוב הפעמים יפגשו במסיבות טבע, אירועים חברתיים, או דיונים בפייסבוק אם בכלל . יכול להיות שחלק מהאנשים אפילו נפגשו בתור אויבים המחזיקים בדעות שונות וקיצוניות , אך ביום הזה כולם האמינו בדבר אחד – החופש שלהם לעשן.

ההגדרות שמרכיבות את שגרת חיינו מעכבות אותנו מלראות את בני האדם שעומדים מולנו , כשאנחנו מעשנים התודעה שלנו נפתחת , הפחד והאגו מקבלים פחות מקום והלב נכנס לעניינים. כשהלב מוביל את הצעדים בני האדם פתוחים לקבל ולאהוב אחד את השני מבלי להיות מושפעים מהגדרות לבוש או דעות הפוליטיות .

ראינו כיפות ,ראסטות, ג'ינסים , כיסאות גלגלים ואפילו חברי כנסת מחבקים את האמונה כי לאדם מגיעה חירות מחשבתית ופיזית על חייו , מגיעה לו תרופה שנלחמת בתאים סרטניים ועוזרת לו לאלחש את הלחץ הפנימי המוביל ליצירתם . זה לא אמור להיות תלוי בפקיד , או באישה צרת בריאות שגופה הוא בובה ותו לא ביד מפלצת הכסף. את כל האמונה הזאת הבאנו לכיכר בשבת האחרונה וזה הוא צעד עצום בדרך ללגליזציה שתתרחש גם בארץ הקודש.

היה איש חכם אחד באירופה בעיר קוצק , שמו מנחם מנדל והוא אמר :

"קשה להוציא את האדם מהגלות , אך קשה יותר להוציא את הגלות מהאדם"

קשה יותר לבן אדם לצאת ממצרים אבל עוד יותר קשה לגרום לו ללכת במדבר 40 שנה מבלי להתגעגע למצרים. כי בכל זאת אולי הוא קרע את התחת , אבל לפחות זרקו לו איזה עצם מדי פעם.

נכון קשה לנו להאמין שצמח מביא איתו כל כך הרבה רפואה וברכה , שעצם השימוש מקרב לבבות מאחד ולא פוגע . אבל הדרך אל הגשמת המטרה היא קשה , כמו ללכת במדבר מבלי לראות את הסוף . לפעמים יש פטה מורגנה שגורמת לנו להאמין שהנה רק עוד רגע ונוכל לרדת לקופי שופ הקרוב ולרכוש מריחואנה מבלי למשכן את הבית . ולפעמים זה מאכזב שהפטה מורגנה נעלמת , וצמאים , יבש וחם .

אבל רגע, כבר יצאנו מהשעבוד אז מה נחזור אחורה ?

הבחירה בידינו אם להתחזק ולהעלות את המודעות הציבורית – בשיתופים של כתבות, כתיבה של סטטוסים , השתתפות בדיונים ותגובות בלי לפחד שיחשבו שאנחנו נרקומנים או מסוממים . הבחירה בידינו אם להוציא את הקנאביס מרשימת ההתוויות של ה"טאבו" שגזר עלינו העולם המערבי ולהמשיך לצעוד קדימה עם האמת שלנו.

JAH BLESS

Galy Esther Amgar

Galy Esther Amgar