מטופלים רבים, שברשותם גישה לצמח, מפחיתים את הצריכה שלהם בסמי-מרשם באישור רופא, באלכוהול ובסמים קשים אחרים. זאת על פי חוקרים בקנדה שהעריכו 473 מטופלים במריפואנה.
 
"יותר משמונים ושבעה אחוזים מהמטופלים דיווחו שהם החליפו בצמח את האלכוהול, את 'תרופות-סמי-המרשם' ואת הסמים הלא חוקיים". קצב השינוי היה גבוה ביותר בקרב גילאים 18-40. בראש הטבלה נמצאים הסובלים מכאבים.
 
"הממצא שקנאביס יכול להוות תחליף הולם ובטוח יותר לאכוהול, מרמז שהשימוש הרפואי של קנאביס יכול לשחק תפקיד מכריע בתופעות שליליות כמו התמכרויות לסמים ולתרופות, דרושה גישה חדשה לכל הנוגע לצמח ולטיפולים בהתמכרויות", מסכמים המחברים.

את הממצאים ניתן לראות במגזין.  

יותר חשיש פחות 'תרופות' 

הממצאים אינם מפתיעים. הערכה זהה נמצאה לא מזמן גם בקרב חולים באריזונהוברוד איילנד. עוד ב-2012 סערו הרוחות בבתי המרקחת עם מאמר נוסף ברשימת המאמרים שלא רוצים
 שנדע. המאמר חושף שהמריחואנה, הצמח הלא רעיל הזה, יעיל יותר מסמי המרשם המסוכנים והנפוצים ביותר בשוק. בנוסף מסוגלת המריחואנה להפחית את השימוש בסמי מרשם ובכך לעזור ולמנוע מקרי מוות נוספים כתוצאה מצריכת-יתר של תרופות מרשם מסוכנות. והנה לפניכם 2011 – תוצאות מחקר קליני שתומך ומאשרר את כל האמור.

 
גם בארץ נעשו סקרים בנושא שפורסמו רק בשפות זרות מחשש "לזליגת – המידע" הא ליצמן??, 'סתם מפחידים את הציבור' אמר מי שאמר ודחף לנו במי השתיה פסולת תעשייתית כי זה טוב לשיניים, בטח שזה טוב זה ממיס את העששת יחד עם כל השן ולך תדע מה עוד בפנים שם. כמה אנשים הספיקה להרוג המילה "זליגה?" בעשור האחרון? כמה ילדים חולי אפילפסיה נפטרו, מאז שאותו שר מוזפת שמסרב אפילו להישבע אמונים למדינת ישראל נאלץ לומר לאחרונה את המילה 'זליגה'?

 
בארץ מה דואגים לעשות שליחי 'טבע' ותאגידים שונים במסדרונות הכנסת? לדאוג שפלאפון ואגד לא ימצאו "אתרים" מסוימים שמדברים את האמת על קנאביס או על קרינה סלולרית וסרטן, והיכולת המופלאה של הצמח לרפא אותו!!! בינתיים ליצמן כל הדרך רץ כמו משוגע, אל הרפורמה שלו… הוא מדלג בנחלוליות מהמילה קנאביס וכל המשתמע מכך…
 
חידת השבוע: האם מישהו מצפה שבעקבות הרפורמה החדשה שלו יותר ילדים ייחטפו מהוריהם על ידי הרווחה, או פחות?