יש כל מיני סיבות למה אסור להתיר בחוק שימוש במריחואנה, זה בריא ומרפא שלל מחלות. הגוף מייצר את אותם החומרים המצויים בצמח, ומשתמש בהם לחיזוק המערכת החיסונית למשל. חזן ג'וניור חושף סיבה נוספת, אחת כזו שקוראת לכל אדם לעשות חשבון נפש עם עצמו לשאלה היכן הוא חי. חזן שהוצא בכוח מהארון הלבן, על ידי התקשורת בשבוע שעבר, טוען שהוא מהמובילים את ההתנגדות בלגליזציה. ניתן לחשוב היה, למראית עין, שלכאורה דווקא הוא, היה אמור להיות מהמובילים למאבק, מדוע לא? אם נכונות השמועות שג'וניור לא מסתפק ב'כיף' לעינוג החושים וצריך קצת קריסטל-מת'?

אמת בדבר יש, בהנחה שאנו חיים באותה מדינה בה ג'וניור חי, לא כך הוא. ג'וניור שלנו שצורך לכאורה סמים קשים, חי במדינה אחרת, מדינה שבה אף שוטר לא יעז להמר על מקום עבדותו רק כדי לתפוס את ג'וניור הקטן. לשוטר יש מספיק אנרגיה ומשאבים כדי לרדוף תלמידי תיכון שגידלו צמח בחצר בית הספר. הוא יכול לעצור אותם, לפתוח להם תיק במשטרה, להרחיק אותם מהוריהם, וכמובן לכלוא אותם. אין ספור עונשים, שג'וניור כלל לא מכיר או יכיר, הודות למעמדו, והשתייכותו ל'ישראל עילית'.

מערכת החוקים, שאנו כולנו כפופים אליה, איננה חלה על מי שרצה המזל, ומשתייך למדינה השנייה. ואין מדובר בהבדל בין דתות, גזע, או נטייה מינית. רק במעמדות, ייחוס, וכמובן תקציבים. נכון יש פשעים, לפחות כך נראה, שגם בישראל עילית, לא סובלים: נשיא אנס, ראש ממשלה מושחת ועוד. אבל לפחות, לכל הנוגע לחוקים שכבר מובן שאין סיבה באמת לכפות אותם על הציבור, כמו במקרה של ג'וניור שלנו, החוק מצליח לוותר להם, לאלו שחיים שמה בין שמיים לארץ.

אולי זה סימן טוב, העובדה שחזן ג'וניור הקטן לא נזרק עדיין במלוא בושת פנים מבית המחוקקים המופלא שלנו. אולי זה מסביר לנו, שיש חוקים שגם מערכת הצדק ובתי המשפט מבינים שאין בהם שום היגיון, כמו איזה חומרים צורך האדם בשעות הפנאי שלו. ואולי אין פה באמת שתי מדינות, אלא פשוט מדינה אחת שבה יותר מדי רעבים ללחם ופחות מדי ספוקלנטים, בעלי הון, וסלבים למינהם נאלצים לשלם את מלוא חומרת הדין על מעשיהם.