"הפנים של המריחואנה" הוא פרויקט צילום המתעד את הילדים שעזרו לעצב מחדש את מדיניות הקנאביס בארה"ב. 

פרויקט "הפנים של המריחואנה" של ניקול מונטנז, הוא פרויקט נוגע ללב ומעורר מחשבה על ילדים שרק הרוויחו מהמריחואנה הרפואית. מאז שהתחילה את הפרויקט לפני חמש שנים, מונטנז צילמה 284 ילדים ו-11 מבוגרים, כולל 5 שחקני NFL, סנאטור, ושני יוצאי צבא. הפרויקט כולל 105 תמונות עד כה. הפרויקט התחיל ב-2013, מונטנז שאבה השראה מקרובת משפחתה היילי, אשר אובחנה ב-2008 עם תסמונת דראווט, סוג נדיר של אפילפסיה. לאחר מכן התוודעה מונטנז לשארלוט פיגי, חולה צעירה נוספת שזכתה להצלחות הודות למריחואנה הרפואית.

אמילי, בת – 12, קליפורניה.

בזמן שעבדה כמעצבת גרפית למגזין 'גאזט' צילמה מונטנז את פיגי במאי 2012 לכתבה בנושא מריחואנה רפואית. לאחר ששודרה הסדרה הדוקומנטרית של סאנג'יי גופטה ב-CNN "למה שיניתי את דעתי בנושא מריחואנה", החלו יותר ויותר משפחות לעבור לקולורדו במטרה לקבל גישה למריחואנה רפואית. במהרה מדינות נוספות שהיו בשלבי מעבר ללגליזציה ביקשו ממונטנז לצלם גם את ילדיהם.

"זה היה נהדר לראות מדינה אחר מדינה משנה את החוקים נגד הצמח", מספרת מונטנז, "אך הדבר הנפלא ביותר עבורי היה לשבת במרכז ולעזור לכל כך הרבה משפחות. אין תרופה וקנאביס איננו קסם פלא, אך ראיתי שוב ושוב איך הוא מקל על סבלם של חולים, ובהזדמנות לזכות בתשובה משמחת לשאלה: מה אם זה יכול לעבוד גם על הילד שלי?".

טייר בן 13, במרכז לקנאביס רפואי, קולורדו.

הפרויקט עלה בתחילת אוגוסט בגלריה בסן דייגו, ניתן גם לרכוש את הספר:

 

Sydni/ Nichole Montanez
Jennifer and Haley/ Nichole Montanez

 

Scout, Brooklyn, Robby/ Nichole Montanez
Kaitlyn and Kennedee/ Nichole Montanez
Caden/ Nichole Montanez
Maddie/ Nichole Montanez