בגיל 14 אובחנה עליזה ארווין במצב חמור של סרטן המוח. "שהרופאה קראה לי וסיפרה שיש לה סרטן, היא אמרה לי שאין לה סיכויים לשרוד", אומרת קרלי האם, "כל שנוכל לעשות הוא לקוות".

אבל זה היה ב – 2011.

היום, 2014 אותה הילדה שעל פי הרפואה המודרנית המתקדמת אמורה הייתה לחצות את שערי גן-העדן, כבר איננה סובלת כלל ממחלת הסרטן, משפחתה טוענת ששמן הקנביס הוא שהציל את חייה וריפא אותה לחולטין. הרופאים קראו למצבה אסטרוציטומה אנפלסטית ברמה שלוש, מצב שבו שיעור ההישרדות הוא אפסי. הילדה סבלה מריבוי גידולים, רשת מסועפת של תאים סרטניים חדרו עמוק עד לגולגלתה, ניתוח לא היה אפשרי. הרופאים נתנו לה שנתיים לחיות. משפחת ארווין הלכה לחפש מוצא אחר.

אחרי מחקר קצר ברשת, אביה גילה את שמן הקנביס של ריק סימספון. חמישה ימים של טיפול כימוטרפי הספיקו לעליזה להשתכנע ולנסות את שמן הקנאביס. התוצאות, אומרת המשפחה, היו מידיות. חצי שעה אחרי שלקחה את הכפית הראשונה, עליזה צחקה שוב, "ממש כמו מתבגרת רגילה", אמרה האם.

המשפחה הסתירה את המידע על הטיפול מהרופאים, מחשש לאבד את ביטוח הבריאות ומהליכים משפטיים. הרופאים האמינו שעליזה מקבלת טיפול כימותרפיה.

 


אחרי שלושה חודשים תוצאות ה-MRI הראו שהגידול נעצר. אחרי חצי שנה הרופאה אמרה למשפחה "אני לא מאמינה שהיא מצליחה ללכת". בשלב הזה הגידול החל להצטמק. בדיקות נוספות אישרו שהגידול קטן אך בדיקות הדם לא התאימו למטופלת כימוטרפיה. אז הרופאה החלה לחשוד, והמשפחה הודתה בטיפול האמיתי של הילדה. בגלל שקנביס לא היה מוכר עדיין כטיפול נגד סרטן הרופאה הזהירה את המשפחה, אך לא עצרה אותם.

"מה שאתם לא עושים, תמשיכו לעשות את זה" היא אמרה.

יש החוששים לתת לידלים קנביס, מחשש שיתמסטלו או מה זה יעשה למוח ובכלל צריך "לשמור על הילדים. כמטופלת, אחת שהתנסתה וניצלה עליזה אומרת שהיא כלל לא אוהבת את ה'היי' המדובר, ושטעם התרופה מר לה.