לפעמים כל מה שצריך כדי לשנות את דעתם של מקבילי ההחלטות הוא טיול קצר למקום בו כבר יש לגליזציה, כדי לגלות שהאפוקליפסה לא הגיעה לשם. כזה היה המקרה של חברים בפרלמנט הבריטי שיצאו לטיול בתעשיית הצמח החוקית של קנדה. הפוליטיקאים הבריטים חזרו המומים. אחד הפוליטיקאים  אמר לאחר הטיול שעל הממלכה להתנער מחוקי האיסור בשנה הקרובה. "אני רוצה שהשוק יהיה חוקי, יש לקחת מכנופיות הפשע את הרווחים ממכירת הצמח", אומר דויד למי, ממפלגת הלייבור בריאיון ל-BBC. סר נורמן לאמב, מהמפלגה הליברלית עשה היסטוריה במסע, כאשר שתה שמן מריחואנה בזמן הריאיון ל-BBC. הוא ציין שזה אבסורד שעליו להיפטר מהשאריות לפני שיטוס חזרה לבריטניה. הפוליטיקאי אמר שהוא צורך את הצמח באופן קבוע כדי לישון יותר טוב ולהירגע.

למרות שבממלכה יש תוכנית מריחואנה רפואית שרצה כבר כמעט שנה, עדיין יש במדינה דעה שלילית כלפי הצמח. לא רק שמאוד קשה להשיג רישיון רפואי לצמח, גם המטופלים שעברו כבר את כל המכשולים, עדיין חשופים להתנגדויות שונות מטעם מערכת אכיפת החוק. כך קרה שבוע שעבר במקרה המזעזע של שרלוט קודוול, אשר בנה היה בסכנת חיים לאחר שרשויות החוק החרימו ממנו את התרופה שלו.   למרבה הצער, הדעה השלילית באה לידי ביטוי גם מטעם הגורמים הממונים במערכת הבריאות. אפילו רופאים מומחים נפלו קורבן לרשת השקרים סביב הצמח: בתחילת השנה התנגדו למהלך הקנאביס חברי צוות בית החולים דרבי.

לא כל חברי הפרלמנט מסכימים לשינוי מזורז במדיניות כלפי הצמח בשנה הקרובה, ההערכות השונות שמדובר בתהליך שייפרש על תקופה של 5 עד 15 שנה. שנה או עשרים שנה, המילה לגליזציה בממלכה איננה שלילית יותר, אלא מטרה שיש לשאוף ולהגיע אליה.