מצורף מכתב לשלוח לשר המשפטים. אל תישארו אדישים, אנא עזרו לעמוס במאבק על חפותו, העתיקו הדביקו כתבו כותרת ושלחו לכתובת: [email protected]

לכבוד: שר המשפטים

הנושא: בקשה לשחרר את עמוס סילבר, ולפתוח בחקירה כנגד המעורבים בכתיבת התיק.

 

שלום רב, בתאריך 20/03/2019 הואשם עמוס דב סילבר, על ידי 'היחידה הארצית לחקירות עבירות מחשב להב' בעבירות ניהול ארגון פשיעה, הדחת קטין לסמים, ועוד.

על פי האמור המשטרה הצליחה לתפוס 'דג שמן מאוד', אחד כזה שבעצמו, באמצעות כושר שכנוע, ועל ידי איומים ואלימות הצליח לתפוס מקום של כבוד בעולם הפשע המאורגן בישראל. חשוב לציין כבר בשלב הזה: יחד עם עמוס 'פעלו' נאשמים נוספים, שיושבים עכשיו בחקירות בישראל, אחת מהן על פי פרסומים בתקשורת נאנסה כבר בימים הראשונים של החקירות, הקריאה היא לשחרר את כל המעורבים בפרשה כולל עמוס.

הרקע ל"פשעים החמורים" שביצע עמוס ושותפיו מגיע לאור תכנית הקנאביס הרפואי של מדינת ישראל. למרות אין ספור עדויות ומחקרים על פלאי סגולות הצמח, תכנית הקנאביס הרפואי מגיעה בסה"כ לכ – 0.5 אחוז מכלל האוכלוסייה, גם המיעוט הזה שמצליח לקבל את הרישיון נאלץ להתמודד מדי מספר חודשים עם המילה 'מחסור'.

היות ואין זה הנושא אסכם בכך שהתכנית הזו בגלגוליה השונים עוד תספק הרבה שעות חקירה כנגד מעורבים רבים: כך למשל, בטבע קיימים יותר משלושים אלף זנים של קנאביס, לכל צמח הסגולות הייחודיות לו והוא יתאים יותר או פחות לכל מטופל כנגד מחלות שונות, למה המדינה מסתפקת לספק פחות  מעשרים זנים לכל 0.5 אחוז המטופלים שלה? עוד חשוב לי לציין שהליך רישום של תרופה ב-ארה"ב מסתכם בתקופה של 3-6 חודשים, צמח הקנאביס היא התרופה היחידה שנחקרה כל כך הרבה ועדיין נטען עליה "שאין מספיק מחקרים כדי שאפשר יהיה להגדירה כתרופה".

אל תוך החלל הזה של מסורבי התכנית, ומטופלים שלא עומדים באספקה היקרה נכנס עמוס. הוא הקים עצרת מוצלחת לתמיכה בלגליזציה בשם, "ליל הבאנגים הגדול". מהר מאוד הוא התוודע לגודלו של המחסור, ולסבל הרב הנגרם כתוצאה מכך. עמוס בחר שלא לעצום עיניים ויחד עם חבריו סיפק פתרון למצוקה אמתית שקיימת בעולם שמחוץ למסדרונות הוועדות השונות. עמוס וחבריו, במקום לפתח קריירה עם הידע שלהם בעולם המחשב, מצאו את עצמם, מנהלים את שוק הקנאביס בישראל מהאפליקציה בסלון, וכל זאת מבלי לדרוש אגורה אחת!!!

הם אינם הסתפקו רק בלקשר בין ספקים לחולים וצרכנים, היה להם חשוב בעולם הזה, שהופקר על ידי המדינה, שמי שקונה ירגיש בטוח, שמי שמוכר ירגיש בטוח, ובמידה וחלילה קרתה איזו עקיצה, יהיה ללקוח או לספק למי לפנות. עמוס וחבריו הפכו לאבא ולאימא של שוק הקנאביס בישראל. זה עובד עד היום, רק השבוע מספת מעצר הבית שלו, הצליח עמוס להחזיר סחורה לאדם שנעקץ ב-11 אלף שקלים. איך עשה זאת? 'סחיטה באיומים'? ממש לא – העוקץ מקבל התראה ל-SHAMING  שמגיע לו ובצדק על העקיצה שעשה ומציעים לו להגיע לפשרה, ברוב המקרים זה עובד, העוקץ או מי מטעמו מחזיר את הסחורה או הכסף. זהו. כמה אנשים והכלב שלו היו נהרגים עכשיו אם במקום עמוס הייתה משטרת ישראל הולכת לפרוץ לבית של אותו החשוד שגנב כסף בעבירת הסמים הזו?

עמוס אשם בכך שלא עצם עין, הוא אשם בכך שמצא פתרון למצוקה, הוא אשם בכך שהצביע על כשלי תכנית הקנאביס בישראל שיפר אותה שדרג אותה ודאג לשלל הלקוחות מבלי לראות מזה שקל, עמוס אשם כי היה לו אכפת מאנשים שהמדינה מתעלמת מהם וזורקת אותם להתמודד עם הבעיות שלהם בעצמם. עמוס שאמור עכשיו להתארח אצל הנשיא לשם קבלת אות לפתרון מצוקותיהם של מאות אלפי חולים בישראל, מוצא את עצמו נרדף על ידי המדינה לה תרם. ועוד הגדילו לעשות בתיק ולהפוך את עמוס לאויב הציבור מספר אחת, "פעמיים"!!!

המקרה הבולט שמעיד על תפירת התיק הזה הוא בהאשמת עמוס בהדחת קטינים לסמים מסוכנים. זה נכון, עמוס טען, ומצדדים אותו מחקרים שטוענים שעישון קנאביס תורם לילדים, ואפילו להתפתחות העובר בזמן ההיריון. אך ממש כמו בכתבה עיתונאית "מוצלחת" לקחו הגורמים מטעם המדינה אמירה זו והוסיפו אותה לשלל האישומים, כאילו יש בהתבטאות זו הוכחה שהמערכת אותה תפעל לרווחת הציבור מטרתה להדיח קטינים.

אני מבקש ממך לשחרר את כל הנאשמים לאלתר, אני מבקש ומתחנן לפתוח בחקירה ולברר מי ולמה הלך כל כך רחוק נגד עמוס בשכתוב המציאות. לא ייתכן שאדם זה שתרם כל כך הרבה לאזרחים, היכן שהמדינה נכשלה ונכשלת, יישב יום אחד בכלא, על מה?

אם יש משהו שעמוס אשם בו הוא שבעזרת יוזמה וחדשנות הצליח לחשוף את המדינה במערומיה, באמצעות תוכנה בטלפון הצליח עמוס לפתור את כל הבעיות והמכשולים שקיימים בתכניות הקנאביס השונות, ולהוות אמצעי יעיל, פשוט ואמין, והכי חשוב בטוח. עמוס וחבריו למעשה כבר סידרו את שוק הקנאביס החוקי בישראל, כל מה שנותר למדינה זה לקחת את הפרויקט שלו ולהוסיף חשבונית ומע"מ לכל רכישה.

העובדה היא שתופעת האלימות והפשע סביב שוק הקנאביס לא עלתה מאז הופעת טלגראס, עמוס וחבריו העלימו את הפשיעה של השוק והפכו את סביבת הרכישה לסביבה בטוחה עבור הרוכש, הספק, ואפילו העוקצים והנעקצים. היה זה רק שהמשטרה נכנסה לסיפור ועצרה את המעורבים בפרשה שהתחילו שמועות על איומים ואלימות כנגד עמוס וחבריו, ואפילו שמועות על אונס של אחת הנאשמות בחדרי החקירות!!!