דוקטור מיכאל הארט מלונדון, אונטריו יוצא דופן מרוב הרופאים בקנדה. הוא אחד המעטים שתומך במריחואנה רפואית.

תוכנית חדשה שהונחלה באפריל מאפשרת לרופאים לרשום לחולים שחושבים שירוויחו מהתרופה, מרשם לצריכת מריפואנה. איגודים רבים מנסים להילחם בחוק הזה. איגוד הרפואה הקנדית, המכללה המלכותית לרפואה, ואיגוד המנתחים של קנדה מזהירים את הרופאים שלא ירשמו מריחואנה רפואית לחולים שלהם.

דוקטור מיכאל איננו נרתע, הוא מאמין שהעמדה של האיגודים הללו איננה מייצגת את כל הרופאים במדינה: "אני לא מאמין שהרופאים מתנגדים למריפואנה, רוב הרופאים פשוט לא יודעים איך לרשום את התרופה הזו".

הם אינם מרגישים שלמים עם העניין מהסיבה שלא נעשו מספיק בדיקות פורמליות, אומר דוקטור לויס יוג', הוא מציין שעד שלא ייעשו בדיקות רבות שמשום מה נמנעות מלהיעשות, סביר להניח שרוב הרופאים ימשיכו להסס, מכיוון שהמידע שהם זקוקים לו איננו זמין, "ברגע שהמידע יהיה קיים, אני בטוח שרוב הרופאים ישתמשו בו, אף רופא איננו שש לחתום על אישורים בעיניים עצומות".

למרות זאת, דוקטור הארט, מאמין שיש מספיק מידע כדי שניתן יהיה לרשום מריחואנה לחולים, תרופה שעדיפה על רוב התרופות שנרשמות היום על ידי הרפואה המודרנית.

"אופיאיד, הורג יותר אנשים בשנה, מכל הסמים הלא חוקיים יחדיו. מריחואנה מעולם לא הרגה איש. למריחואנה ריכוז רעילות אפסי, דבר שהופך אותה לתרופה הבטוחה ביותר שידועה לאדם" אומר דוקטור הארט, "אני מרגיש נוח לרשום את התרופה הזו, מהסיבה שאני יודע שכשאני חותם על המרשם אין סכנה שימות לי החולה מאי ספיקת כליות, דום לב או כל 'סיבוך' קטלני אחר שתרופות המרשם עלולות ליצור בגופו של החולה".

בארץ זבת חלב ותרופות מרשם, הצהירה במהלך כהונתה שרת הבריאות לשעבר [ונתפלל ליושב במרומים שיישאר כך המצב] שבידה מחקרים שמעידים שהקנאביס מזיק. למרות בקשות חוזרות ונשנות מעולם לא חשפה את ערימת המסמכים שמעידים על נזקי הקנאביס. יחד עם זאת עמדתו של המשרד המקולל שישבה בראשו מעולם לא השתנתה בנושא. העובדה שתרופות מרשם רבות הורגות לא מפריעה לאיש ממקבלי ההחלטות להנחיל מערכת שתאפשר לכל אזרח לצרוך קנאביס ולשמור על בריאותו, מבלי שיצטרך למשל, למכור את ביתו עבור טיפולים נגד סרטן.

במציאות הזויה שבה תרופות מרשם לא הורגות, רק גורמות לסיבוכים בגוף שהורגים את החולה, מה הפלא שקנאביס מוגדר כסם מסוכן ללא שום תועלת רפואית? איזו תועלת יש בו? הוא אינו גורם לדום לב, לא לסיבוכי כליות, אפילו לא פוגע במערכת העצבים המרכזית, איך אפשר להשתמש בדבר הזה כתרופה, אם אין בו לפחות אחוז רעילות שיפגע בגוף האדם?

מקור.