זו אינה שאלה, מובן שעלינו לעצור את פשע האיסור כאן בניו זילנד. האיסור הוא תעלומה בעיניי כל אדם עם היגיון.
 
דוחות של מערכת הבריאות בניו זילנד, מראים שמספר הבוגרים מגיל 15 שצורכים קנאביס להנאתם עומד על 11 אחוז. מספר שנשאר יציב שנים ארוכות.
 
אחד מכל שלושה אמר שהוא משתמש במריחואנה לפחות פעם בשבוע, מדובר ב-150,000 איש. יש סקרים שמציעים שמדובר ביותר מ-70,000 אלף איש שצורכים להנאתם מריחואנה בכל יום.
 
ייתכן שזה יפתיע אותכם ללמוד שרק שמונה אחוזים מהמשתמשים דיוחו על ניסיון שלילי מהצמח, ורק שישה אחוזים דיווחו על מקרה של פגיעה בעבודה ובלימודים כתוצאה מצריכת הצמח, ופחות מהם 1.7 אחוז מהאנשים דיוחו על היעדרות מכוונת מהעבודה או מהלימודים כתוצאה מצריכה של הצמח.
 
בניגוד לסמי המרשם שמחולקים חופשי על ידי נציגיהם של סוחרי הסמים בבתי המרקחת המתואגדים המגובים בחקיקות דרקניות ומפלות, אין זה אפשרי לצרוך ולמות "ממנת יתר" של מריחואנה. עובדי האלילים בעלי השררה ותאווי הבצע מצאו דרך לאפשר לרופאים שלנו לתת הרואין לילדים (דימופרין למשל), קוקאין וסמים מסוכנים אחרים, ושכנעו את כולנו שזה טוב. באותו הזמן בשביל לתת אישור לצרוך את אחד הצמחים הבטוחים בעולם, ושבאמת מועילים לגוף שלנו באין סוף דרכים, על הרופא להגיש בקשה לשר הבריאות לקנאביס.
 
למרות שמאוד קשה להשיג את הצמח באופן חוקי, 42 אחוז ממשתמשי הקנאביס במחלקת הבריאות טוענים שהם צורכים את זה כדי להקל על כאבם, או נגד מצב רפואי אחר.
 
בגלל שהממסד הרפואי זנח אותם, מרבית הצרכנים שמשמתשים בצמח למטרות בריאות עוסקים בניסויים על עצמם, 165 אלף איש. בעבר הלא רחוק השתמשה האנושות במרשמים על בסיס קנאביס למגוון מחלות רב החל מסחרחורות, כאבי ראש, אסטמה וכלה במחלות "ללא מרפא".
 
הרוחות משתנות לאט, והמחוקקים למען הלגליזציה זוכים כיום במומנטום שלא היה להם זה זמן רב, הכסף שימוסה מהצמח יתמוך במערכת החינוך, ובמערכת הבריאות, במקום לעודד את הסקטורים האפלים של החברה, ולמצוץ את קופת הציבור בניסיון שווא להילחם בתופעה שמועילה לרבים.
 
הפוטנציאל של הצמח לתרום לחברה בצורה חיובית הוא עצום וקשה לתארו במילים, פוטנציאל שנמנע מאתנו רק בגלל פשעי האיסור.