הליברים משוכנעים שההצעה תעבור, למרות התנגדות מצד השמרנים.

מפלגתו של ג'סטין טרודו, ראש ממשלת קנדה, הביאה את ההצעה לבית הנבחרים באפריל 2017. אך רק כאשר הגיעה ההצעה לסנאט היא נתקלה בהתנגדות. מפקדי משטרה ופסיכיאטרים התייצבו לצד הדמוניזציה והזהירו שהילדים הם שישלמו על החוק הזה, ושכמובן הכבישים יעשו מסוכנים יותר.

אך נראה שבקנדה הפסיקו להקשיב לתעמולות הפחדה מבתי המדרש של תעשיות הטיית המציאות הגדולות, על פי מזכירות הפרלמנט של השר לביטחון פנים, מארק הולנד, המפלגה הליברלית משוכנעת שהלגליזציה קרבה ותחוקק במהירות. "אנו עובדים בצמוד עם הסנאט, ואנו בטוחים שעד סוף הקיץ נהפוך למשטר שבו קנאביס יהיה חוקי" אמר בראיון.

לנו נותר לחכות ולראות, למרות שעל פי האירועים האחרונים בארץ הקודש כבר ברור מעבר לכל ספק, גם כאשר היקום כולו יאשר קנאביס חופשי, כאן במחנה העבדות, מטה מפקדת הרשע ישראל לא נקבל את האור הירוק. המפלגות הגדולות ממשיכות לבגוד באזרחים, ממשיכות לתעדף רווח מהיר על חשבון דמם של קרבנות משרד הבריאות. הם ימשיכו למכור לנו אלכוהול, ולתעדף צעירים המקיאים ברחובות, והם ימשיכו למכור לנו הרואין בגלולות מרשם.

גם אם ההמונים יקומו פתאום להרים ראש, או לפחות יפסיקו להצביע לאותן מפלגות, אין שום סיכוי שנראה לגליזציה בארץ הזו בגלגול הקרוב. בעוד שזהות מהצד הימני של המפה, ומרץ משמאלה עשויות להצטייר כפתרון עבור מי שתומך בבני אדם ומאמין שהצמח יכול לעזור לחיים בארץ, ולמרות שגם אם באיזו דרך נס יהפכו שתי מפלגות אלו למפלגות המובילות, ההתנגדות מצד תאגידי-שלטון-ההון אשר שולטים ביד רמה במסדרונות הכנסת ואפילו בתוצאות המחקר המדעי, ההתנגדות שלהם תימשך.