בזמן שבעולם חוגגים, בקנדה מסתבר מתחילות לצוץ בעיות שלא חשבו עליהם קודם. לא מדובר בפנטזיית העטלפים המשוגעים, גם לא מדווח על נהגים שנוהגים נגד כיוון התנועה ואפילו הקניבלים ממאנים מלפקוד את קנדה. אז איפה הבעיה? פחות משבועיים והמדינה סובלת ממחסור באספקה של הצמח. חנויות רבות נשארו ללא סחורה. מספר מומחים טוענים שתחלוף לפחות שנה עד שהתעשייה תצליח להתמודד עם כמות הביקוש הגבוהה.

המחסור הגדול בקנדה

כאשר הפך הצמח לחוקי ב-17 לאוקטובר, החנויות ואתרי האינטרנט הוצפו בלקוחות. כתוצאה מכך התעשייה החוקית התחילה את המכירות בהצלחה מרובה. אך מסתבר שלהצלחה יש גם צדדים שליליים. פחות משבוע ובזמן שהביקוש רק הולך ועולה, החנויות מוצאות את עצמן מתקשות לספק את הסחורה. חנויות רבות נאלצות להיסגר באופן זמני, אחרות מצמצמות את שעות הפעילות. גם באתרי האינטרנט מוצרים רבים אזלו מהמלאי.

בהתחשב בביקוש הגבוהה, החנויות מתקשות להשאיר סחורה על המדפים, אך הבעיה היותר חמורה מתרחשת כשהחנויות עצמן מנסות להזמין את הסחורה. בפרובינציות רבות פשוט אין מספיק סחורה לספק לחנויות. המגדלים אינם מצליחים לעמוד בביקוש הגבוהה של החנויות.
מספר מומחים מאשימים את חוסר הניסיון של המגדלים המורשים. המומחים טוענים שלמגדלים חסר הניסיון לגדל כמות גדולה של הצמח באיכות גבוהה. אך אחרים רואים את הבעיה כזמנית, תוצאה של חבלי לידה של התעשייה החדשה. אין בעיה עם המגדלים, טוענים המומחים, זה ייקח קצת זמן עד שילמדו לעמוד בביקוש הגבוהה.
איך שלא נסתכל על זה, כרגע בקנדה ישנו מחסור חמור, וזה ייקח מספר חודשים עד שיעמדו המגדלים בכמויות הנדרשות.