ביום שלישי השתלט דעא"ש על שדה מריחואנה של צבא סוריה החופשי עפ"י סרטון שעלה ליו-טוב. בסרטון, שנמצא בערוץ "a3maq news", נראים חמושים השייכים לזרם הקיצוני מהלכים בשדה מריחואנה בצפון סוריה. הם מדברים מעט על האיסור המובן מאליו של שימוש בצמח, ואחר כך אוספים ערימות צמחים ושורפים אותם. הערוץ עוקב אחר דעא"ש בצפון סוריה, וניתן למצוא בו סרטון נוסף שבו תפסו החמושים נשקיה. בין הנשקים שנתפסו נכלל תותח ארטילריה הובצר של צבא ארצות הברית.

קבוצות מורדים השמידו שדות מריחואנה בעבר, בטענה שהשימוש בצמח אסור על פי החוק האיסלאמי. בהיבט הזה דעא"ש איננה שונה מקבוצות אחרות. הארגון פועל על פי הפרשניות הקיצוניות והמחמירות ביותר של השריעה. הארגון כופה את הפרשנות הקיצונית שלו בכל מקום. לפני מספר חודשים הארגון שרף כמות גדולה של סיגריות בעירק במטרה לאכוף איסור עישון טבק. בנובמבר הארגון טוען ששרף לפחות מיליון וחצי קופסאות בסוריה.

דאע"ש הפך בין רגע לארגון הקיצוני המדאיג והעשיר ביותר באיזור. תחת הפרשנות הנוקשה שלהם, שדות המריחואנה חייבים להישרף. אך הווידאו מראה שריפה של כמות קטנה מתוך השדה הגדול שנותר ללא פגע. לאור העובדה שקבוצת הקנאים הזו תופסת משאבים בסוריה רבים ככל שניתן (שדות נפט, סכרים ועוד), קשה להעריך שהם יוותרו על הפוטנציאל הכלכלי שקיים בשדה המריחואנה. והאם חסרים ארגונים ותאגידים שאומרים דבר ועושים היפוכו? מדוע שארגוני טרור יהיו יוצאי דופן?

עסקי המריחואנה חוו עלייה משמעותית בסוריה מאז מלחמת האזרחים ב-2011. רוב האספקה נמכרת ללבנון, טורקיה ירדן וישראל. ביולי דווח שהמריחואנה הפכה למקור הכנסה מוביל עבור ארגוני טרור סוריים. בכסף זה משתמשים הארגונים השונים לרכוש נשק.

בסוף אוגוסט מדווח באתר "ממוסד" עובדה שלכאורה הציבור איננו מכיר בעשור האחרון. החיזבאללה מנסה באמצעות מסלולי הפצה של מריחואנה לארץ לייצר פיגועי טרור. קובעי המדיניות שעסוקים כל כך בלדחוף את ידם לארנקם של תאגידי הון צריכים להפנים שייתכן ואחוז הכספים שמגיע מהארץ עבור כלי נשק הוא גדול ממה שנדמה. ידיעות כמו אלו צריכים לכרסם באותה שאננות כלכלית נרקיסיסטית השייכת למעמד ההון-שלטון בארץ, עליהם להפנים שגם במקרים של מלחמה – כל אגורה קובעת.

כל שקל שלא נכנס לקופת המדינה כתוצאה ממדיניות ההפללה הוא לא רק הפסד לקופת המדינה, הוא לא רק הפסד עקיף לקופת המדינה על ידי הוצאות מיותרות של שוטרים ומשפטים. השקל הזה איננו רק הפסד של כוח אדם שיושב בבתי הסוהר או מובטל כתוצאה מרישום פלילי ומקבל תקציבים מביטוח לאומי. השקל הזה הוא רווח ישיר ומקור מימון נוסף לנשק, למנהרות ופיגועים. זה לא רק שקל, זו מדיניות שמשתפת פעולה עם האויב, מסיבות לא ברורות, כמו חמדנות ובורות המזינים בנוחות אחת את השניה. תהיה הסיבה להתעקשות בחוקי האיסור מוצדקת ככל שתהיה, דיווחים אלו אינם משאירים ספק לתוצאה של האיסור: מדובר בתרומה לארגוני טרור ובסיוע לאויב – מדובר בבגידה!!!