מנהל בכיר בחברת הגידולים המובילה CGC מצפה שתעשיית המוצרים הנלווים מקנאביס תגיע לסכום של 200 מליארד דולר ואפילו ל-500 מליארד. 

"ההשקפה שלנו היא שבעשור הקרוב התעשייה תגיע לסכום מינימלי של 200 מליארד דולר בשנה בכל העולם"  אמר ביל ניולנד בשבת בוועידה לעסקים בניו-יורק.

לאחרונה חברת 'קונסטוליישן' שאחראית על משקאות יין ובירה כמו קורונה, השקיעה 4 מליארד דולר בחברת הגידולים CGC, החברה רכשה גם אופציה לרכישת שליטה  ב-CGC בעתיד.

"אם היית אומר לפני 10 שנים שנהיה פה היום מנהלים את הדיון הזה, כולנו היינו אומרים: ודאי שלא" אמר ביל, "אך השוק בתזוזה, השקפת הצרכנים משתנה ולפי שיקול דעתנו, זה הולך לקרות. [קנאביס] הולך להיות חוקי ברוב הארצות בתקופה קצרה ממה שנדמה היום".

מנכ"ל חברת CGC שהופיע יחד עם ביל ניולנד אמר שלתעשיית המוצרים הנלווים של הצמח יש פוטנציאל להגיע לסכום של 500 מליארד דולר בשנה וזה כולל:

אלכוהול – ל-CGC היכולת לייצר אלטרנטיבות למשקאות האלכוהול ללא קלוריות שיהוו תחליף לתחושת ההשתכרות.

סיוע בשינה – חברת CGC נמצאת במבחנים לסיוע בנדודי שינה באמצעות קנאביס.

תרופות מעוררות תיאבון – מנכ"ל החברה מציין שבמקרים רבים הקנאביס יכול לסייע לחולים במחלות רבות כמו סרטן לעורר את התיאבון.

משקאות ספורט – בשל התכונה האנטי דלקתית של הצמח ניתן לפתח משקאות לספורטאים.

תרופות נגד דלקות פרקים, כאבי שרירים – "איננו הולכים לרפא את הבעיות אך בהחלט יכולים להקל עליהן" אומר המנכ"ל.

טיפול בחיות מחמד – עוד מוסיף המנכ"ל שככל הנראה יכול הצמח לעזור לחיות המחמד ממש כמו לבני אדם.

"אתה מתחיל לחבר את כל הקטגוריות הללו יחדיו וזה מגיע למספר עצום של 500 מליארד דולר בשנה", מסכם המנכ"ל.

ביל ניולנד מוסיף שאין ראיות שמריחואנה חוקית תפגע בהכנסות של חברת משקאות האלכוהול 'קונסטוליישן', לטענתו צרכנים רבים עישנו מריחואנה באופן לא חוקי במשך השנים וזאת ללא ראיה שזה אי פעם פגע בתעשיית האלכוהול.

חברת הגידולים CGC מתייחסת לקטגוריות של משקה בנוסף לתחום מצומצם בעולם הרפואה, ומגיעה למספר האסטרונומי של 500 מליארד דולר בשנה. לאיזה סכומים נגיע אם ניקח בחשבון שבעולם הרפואה הצמח יכול לעזור כנגד מגוון רחב יותר של מחלות, ועוד ידוע שלצמח כ-50,000 שימושים החל מנייר, חבלים, ביגוד, דלק, רכיבים אלקטרונים, בטון? אין ספק מדובר בתעשיית המאה.

מקור.