הרעיון שבמשרד הבריאות ישבו לאורך השנים אנשים תמימים, שהובלו על ידי מארג דמגוגי של דעות קדומות מהמאה הקודמת איננו נתפס ככל שאנו חוקרים ומוצאים מחקרים נוספים שמעידים על יכולותיו של הקנאביס. יכולות אלו על פי רוב נתפסים כ"פלא" או "נס". הסיבה לכך היא שמערכת הבריאות בוחרת להתעלם ממערכת שלמה ששוכנת בכל תא בגופנו ומטרתה לקלוט את החומרים האקטיביים הללו.
לא מדובר בנס ולא בפלא – מדובר במערכות יסוד בגוף האדם שנמחקו כלא היו מהספרות המקצועית. עמדות יסוד בהבנת גוף האדם, בהבנת הקשר בין הגוף למוח, ובין המוח לנפש פשוט נמחקו, ובשביל מה? כדי שניקח כדור? כדי שהכדור או התרופה שניקח תוביל אותנו לכדור הבא? כדי שבמוקדם או במאוחר נמצא את עצמנו עם מזוודת תרופות?
במקרים רבים,כמו במקרה של מחלת האסטמה מעדיפה  המערכת את סמי התרופה שפוגעים בחולה על פני צמח:
Current Topics in Medicinal Chemistry, Volume 6, Number 13, July 2006, pp. 1401-1426
שימוש בקנאביס טבעי משפיע על המערכת החיסונית. ניסויים על התא או בחיות מלמדות שהקנאביס יכול להשפיע כמעט על כל גורם במערכת החיסונית. המחקרים הללו נעזרו בהתפתחות תגלית המערכת האינדוקנבינואידית המצויה בגוף. מחקרים רבים מצביעים על עזרה בהחלמה ממגוון של מחלות שונות, התקפי לב, אסטמה אלרגית ועוד.

Clinical Pharmacology and Therapeutics 1984;35(1):26-32
הפעילות המקלה על השרירים של הקנאבינואיד נחקרה בניסוי שכלל חקירה של תגובה לכמות. המחקר בדק את הקנבינואידים  THC DELTA 9, THC DELTA 8, CBN, וCBD. אחרי מספר ניסויים שונים ומנות שונות המחקר מוצא שהקנבינואידים שמשפיעים על התקפי הסימפונות החריפים הם 8 במידה מועטה ו- THC DELTA 9 במידה רבה.
Am Rev Respir Dis. 1977 Jan;115(1):57-65.
נחקרו ההשפעות של ה- THC על דופק הלב, ועל מערכת העצבים המרכזית, בקרב 11 נבחנים בריאים ו-5 אסמטיים. נעשתה השוואה לפסליבו. נעשתה השוואה בין עישון לבליעת גלולה. התוצאות מראות על שינויים מיידים שנמשכו לתקופה של בין שעה ועד שלוש שעות. בין הממצאים  פתיחת מעבר הנשימה במערכת.

ומה ל'מומחים' יש לומר בנושא?

באתר "לימודי וחינוכי" של מטח תחת הכותרת 'כל האמת על המריחואנה':

עישון מריחואנה עשוי לגרום לסרטן בריאות – רשימת התוצאות השליליות של שימוש במריחואנה הולכת ומתארכת. עישון מריחואנה מגדיל את הסיכון להתקף לב. עישון מריחואנה עשוי לגרום לסרטן בריאות משום שיש בו חומרים מסרטנים כמו בעישון הטבק. ובנוסף, מעשני מריחואנה נוהגים לשאוף שאיפות עמוקות יותר ממעשני הטבק ולהחזיק את העשן זמן ממושך יותר בריאות. כך נכנס עשן רב יותר לריאות. לכן עשוי עישון מריחואנה להגדיל את הסיכון לסרטן בריאות יותר מעישון הסיגריות […] יותר מזה, ההשפעות השליליות של עישון מריחואנה על הריאות מבטלות את ההסתייעות המסוימת שעשויה להיות בזה לכמה חולים.
אתה הבנת את זה ברוך? לא רק שקנאביס בכלל מזיק לריאות הוא מזיק יותר מרעלים ששואפים מעשני הסיגריות!!!
בני הנוער שלנו מסיבה כזו או אחרת מובלים, על ידי גופים רשמיים, להאמין שייטב להם לעשן טבק מורעל בקוקטיילים של רעל עכברים ודלק מטוסים, מאשר לעשן צמח.

חדי העין מבניכם שמו לב שתחת הקישור "התקף לב" למשל, המופיע במאמר השטני הזה, ניתן למצוא את שמות המחברים. לעומת זאת, על הכותר המפוצץ "כל האמת על המריחואנה" איש לא לוקח אחריות על כתיבת השורות ההזויות הללו.

ועל כן אזהרה: כל מידע שאתם צורכים מגופים ממשלתיים הוא על אחריותכם בלבד, ראו הוזהרתם!!!