סרט דוקומנטרי ירוק חדש השם דגש על ילדים שחייהם השתפרו כתוצאה מטיפול בצמח.
יוצרות הסרט מקוות "להסיר את הסטיגמה" הקשורה לצמח. הבמאית אבי אפסטיין, ומפיקת הסרט ריקי לייק התראיינו לערוץ CBNC:

"מדובר בתינוקות", הן אומרות, "תינוקות שנזרקות לטיפולי הכימותרפיה, במקרים רבים ההורים מספרים שהצמח הציל את חייהם, זה מאוד דרמטי".

הסרט "קנאביס לאנשים", עוקב אחר המאבק של משפחות של ילדים חולי סרטן, המנסות להחליף את ייסורי הכימותרפיה בטיפול בטוח בצמח הלא רעיל והלא חוקי, מריחואנה.

weed-the-people-screenshots-familyinhospital.jpg

רכיבים של הצמח קיבלו חיזוק חיובי משמעותי כאשר הסוכנות לאכיפת הסמים בארה"ב הסכימה לצמצם את ההגבלות לאפידילוקס – תרופה הנגזרת מהצמח נגד התקפי אפילפסיה. אך עדיין, למרות שהשימוש בצמח למטרות רפואיות הופך ונעשה מקובל יותר, הסרט "קנאביס לאנשים" חושף את המאבק היומיומי של משפחות שמסתכנות בתוצאות משפטיות במטרה להציל את חיי ילדיהן.

לייק פנתה לסקפטים שממשיכים להיאחז בשקרים וסיפורי מעשיות סביב הצמח:

"שטפו לנו את המוח לחשוב שלצמח אין ערך רפואי", אומרת לייק. "יש היום תרופה המאושרת על ידי ה-FDA לטיפול באפילפסיה. מדובר בצביעות. אני חושבת שזה חשוב לידע את הציבור בנושא ההיסטוריה של הצמח. הצמח שימש את האנושות כתרופה במשך אלפי שנים, רק בשמונים השנים האחרונות לפתע 'נעלמו' ממנו היתרונות הרפואיים על פי טענת החוק".

לייק סיפרה שהפרויקט התחיל עם בעלה המנוח, וילדה בת שבע שיצרה עמה קשר בזמן שהיא התארחה ב"רוקדים עם כוכבים". היא ספרה לאפסטיין שהיא לוקחת את הילדה לפגוש רופא למריחואנה רפואית, ואפסטיין אמרה "חכי, נראה לי שזה נושא הסרט הבא שלנו".

חמש שנים הם עבדו על הסרט, ולייק טוענת שעכשיו הזמן המתאים ביותר להפיץ אותו, "אני מאמינה שלסרט שלנו היכולת להוות נקודת מפנה שתסביר לציבור את האמת על הצמח, איך הוא יכול להועיל ".

weed-the-people-screenshots-2shot.jpg

הן מקוות שהפרויקט שלהן יקדם את ההבנה סביב המריחואנה הרפואית – ואולי יכול לעזור למנוע את משבר תרופות המרשם ומשכחי הכאבים שפוקד את ארה"ב.

"אנו מקוות שהסרט ישנה את דעתם של אנשים מתנגדים או כאלו שפשוט לא מבינים במה מדובר, מה זה בכלל מריחואנה רפואית".

הסרט מלווה משפחות הבוחרות במריחואנה רפואית על פני תרופות מרשם.  "בעוד שהסיפורים שלהם יכולים לשכנע את הצופים הסקפטים לגבי היתרונות של הצמח", אומרת לייק, "חשוב שאנשים יכירו את אופציות הטיפול הקיימות שגרמו למשפחות לפנות ולחפש טיפול בטוח בצמח".

"הנחת העבודה שלי בכל הסרטים שאנו עושות ביחד הוא לידע את הצופים לגבי האפשרויות", אומרת לייק. "אני לא מנסה לשכנע את הצופים את דעתי, זה יותר בעניין להרחיב את הידע של הצופה בנושא מסוים, ולאפשר לו לקבל החלטה הנכונה עבורו".

מקור.