בתחילת החודש מדווח ה 'DAILY CALLER' שהלגליזציה מחסלת את הקרטלים במקסיקו.

לא מדובר בבקבוקים של שרה, ולא בעמותות שניהל או לא ניהל בוז'י, סתם ידיעה כזו שרומזת שלגליזציה יכולה להשפיע לטובה על ביטחון הפנים של האזרחים במדינה.

בכתבה מדווח שבשנה שעברה החרימו שוטרי הגבולות של ארה"ב רק כמיליון קילו מריחואנה. זה נשמע הרבה אבל מדובר בירידה של 24 אחוז מ-2011. "לפני שנתיים קילו מריחואנה היה שווה בין 60-90 דולר", אומר נבור חקלאי מריחואנה בגבול הצפון מערבי של מקסיקו, "היום המחירים ירדו ל30 – 40 דולר לקילו. זה הבדל גדול אם ארה"ב ימשיכו בהליך הלגליזציה הם יקברו לנו את התעשייה".

מסמר נוסף בארון הקבורה של תעשיית הקרטלים האלימה היא המגמה הסלחנית של הרשויות לקראת המריחואנה במקסיקו. מאז 2009 המדינה הקנתה מעמד חוקי לאחזקת כמות קטנה של מריחואנה.

אין סיבה מדוע מכירה וגידול של תבואה צריכה להיות קשורה באלימות, רצח, ועידוד וחיזוק כלכלי של עבריינים רצחניים. החלטות על ידי ממשלות, בייחוד בארה"ב יצרו את המצב המוזר והנורא כשזה נוגע למריחואנה ולסמים אחרים. רק הממשלות האשמות במצב האלים הזה, הן היחידות שיכולות לשנות אותו, על ידי חשיבה אחראית, וחקיקה מחדש. תודה לאל ישנם סימנים, כמו אלו בגבול הדרומי של ארה"ב, שההיגיון מחלחל, והמדינות מתחילות להפנים את החשיבות, ולהחיל את השינוי.

עוד נתון מעניין שמפרסם העיתון, הוא שכמות ההתאבדויות במקסיקו ירדו מ – 23 אלף ב – 2011, ל – 16 אלף ב – 2014. הם מקשרים את התופעה לתופעה אחרת, לגליזציה שמה, שקרתה באותה שנה בוושינגטון קולרדו, למרות שקשה להצביע על הקשר הישיר, קשה להתעלם מסמיכות האירועים.

ברוך השם, במשטרת החזון הציוני לא מתבלבלים, וכוחות אכיפת החוק בארץ יודעים יותר טוב מכולם מי הוא האויב האמיתי שמסכן את בטחון המדינה: פרשת הסמים בתיכוני המרכז מסתעפת: "כל נחקר מוסר 10 שמות". זה בסדר שרימונים יתפוצצו ברחובות, אין בעיה שמכוניות יעופו באוויר מעוצמת המטען בכיסא, העיקר שתיכוניסטים והאימהות שלהם לא ידליקו את 'צמח השטן המרושע', שגורם לחנק בכיסם של עבריינים, רוצחים וטרוריסטים.