החוק יעזור למנוע מחולים להתמכר לסמים אופיאטים

קולורדו ממשיכה להוות אור ירוק לגויים, לעובדי המזלות והכוכבים, ולשואבי הארנק שיושבים לנו בוועדות מחליטים בכנסת. אלו האנשים שיושבים בוועדות, מטעם כל מיני תאגידי ענק, ומנסים בכוח לשמר את המצב הקיים: עם ישראל ומטופלים יקרים, כספכם חשוב יותר מהבריאות שלכם. קולורדו אומרת לא עוד לתעדוף של תרופות מרשם מסוכנות שיוצרו במעבדה עמוסת אינטרסים, על פני צמח חביב וירוק שבישל לנו במלא אהבה הבורא.

החל מיום שישי האחרון רופאים בקולורדו יכולים להמליץ באופן חוקי למטופלים, טיפול בקנאביס. מדובר במטופלים שעד כה אולצו הרופאים בחסות החוק, לרשום להם סמים אופיאטים. בכך הפכה קולורדו למדינה השלישית בארה"ב שמאפשרת לרופאים שלה להמליץ על קנאביס (ניו יורק, ואלינוי הן השתיים הנוספות).

החוק החדש פותח את הדלת למטופלים לטיפול בקנאביס, לכל המצבים שעד כה נאלצו המטופלים לקבל סמים אופיאטים, זה צעד ענקי ביכולת הטיפולית של המדינה. החוק החדש הוא ניצחון לפעילי הקנאביס. החוק החדש מאשר את כל מה שהמטופלים טענו עד כה, תעדוף הסמים של חברות התאגיד איננו מתיישב עם שבועת הרופא. יותר מ-130 איש מתים מדי יום בארה"ב מצריכת יתר של סמים אופיאטים. הסטטיסטיקה המזעזעת הזו, היא שהניעה מחוקקים ורופאים כאחד לדרוש ולהרחיב את הטיפול באמצעות הצמח.

אדי הוטון, מדינאי רפובליקני שעזר לנסח את החוק, סיפר ל-NBC שהחקיקה עוצבה כך שתאפשר לרופא לדון באופן פתוח על האפשרות לקבל טיפול במריחואנה רפואית. בעוד שיש מתנגדים לחוק החדש, יש המקווים שהוא יצליח לעזור להילחם במגיפת תרופות המרשם שפקדה את ארה"ב, ושעליה הכריז הנשיא מצב חירום.

לכתבה המלאה.