הרופאים סיפרו לקווין סמית' שעישון המריחואנה הציל את חייו. 

המפיק והקומיקאי הגיע למיון במהלך חודש פברואר לאחר שלא חש בטוב בין הופעות, הוא חושף שהצליח לשמור על קור רוח הודות לעישון מריחואנה במהלך היום, הרופאים אומרים שהמריחואנה הצילה את חייו.

הוא אומר בריאיון: "הם לקחו אותי לבית החולים וגלגלו אותי במיטה לחדר המיון, ואני בכל הדרך רגוע". הפראמדיק מציין בפניו שהוא רגוע ומסביר לו שבמצב שלו אנשים מתים. "אתה נראה רגוע, זה יעזור לך לשרוד את זה". קווין בשלב הזה כלל לא מבין מה עובר עליו, ואינו מודע לעובדה שהוא עובר התקף לב חמור.

הוא אומר לרופאים שכנראה עישן יותר מדי מריחואנה, מכיוון שחשב שהצמח הביא אותו למצב הזה, אך במקום זאת הרופא הסביר לו שהמריחואנה מנעה מהתקף הלב המסיבי להרוג אותו.

הריאיון ניתן ב-1.5 בתוכנית הלילה של סטפן קולברט: "אמרתי לרופא, תשמע בסך הכל עישנתי יותר מדי קנאביס הבוקר. זה מה שזה. באמת חשבתי שעישנתי יותר מדי. עישנתי קנאביס כי עשיתי תכנית, ואז עישנתי ג'וינט לפני התכנית, ואני יורד מהבמה ולפתע יש לי התקף לב".

והרופא אומר "להיפך, הקנאביס הציל את חייך". "ואני שואל אותו ספר, מה הכוונה?". והוא אומר לי שנשארתי רגוע. "הם אמרו לך שאתה עובר התקף לב מסיבי ונשארת רגוע, זה מה שהציל את חייך".

קווין מספר שכלל לא ידע שהוא חווה התקף לב עד הניתוח, עוד מספר שעישון הג'וינט הקל על הכאב ושמר עליו.

תוצאת המקרה של קווין סמית' איננה הפתעה, ולמרות הזיות המתנגדים לצמח, שעישון מריחואנה יכול אולי לגרום להאצת קצב הלב הוא איננו יכול לגרום להתקפי לב. יותר מזה, כפי שסיפורו של קווין סמית' מראה: עישון מריחואנה יכול לעזור לשרוד ולמנוע התקפי לב. 

 לראיון המלא.
מקור.