לגליזציה עכשיו במהדורה החדשה של el ciudadano
הדרישה ללגליזציה לא רק נחלתם של צעירים וסטלנים, הדרישה לאפשר את השימוש הטיפולי והרוחני של קנאביס מובן ומקובל היום על רוב האוכלוסיה בצ׳ילה. בני נוער, מבוגרים וזקנים תומכים היום בגלוי בדקרימינליזציה, במיוחד לשימוש טיפולי, אך לא רק למטרה זו.

לפני יותר 4000 שנה המריחואנה שימשה למטרות רפואיות וטיפוליות על ידי תרבויות שונות מאוכלוסיות הכוכב הזה. אמנם על התכונות הרפואיות של הקנביס הראיות המדעיות הן חד משמעיות, ובכל זאת רבים מהם נגד הענקת מעמד חוקי לצמח.

התכונות הרפואיות של הקנביס ידועות ומדהימות אם להקלה על כאבים ותסמינים הקשורים למחלות כרוניות שונות, ומיגרנות נוגד ומפחית התפשטות גידולים ממאירים, מפחית אי נוחות וסתית, מסייע בטיפול לטרשת נפוצה, מסייע להפרעות קשב וריכוז, מונע התקפי אפילפסיה, מוריד לחץ התוך עיני ומסייע במניעה אלצהיימר, בין איכויות אחרות.

ביקרנו וראיינו את ד"ר מלטון פלורס,שצם כבר יותר מחודשיים למען דקרימינליזציה של קנביס לשימושים רפואיים ורוחניים בצ׳ילה. ההסכמה רווחת מעל כל שכבות האוכלוסיה, הביקורת ציבורית מאמינה, כי יש צורך להסדיר את השימוש במריחואנה במדינה שלנו.

,יתר על כן, המדינות תובעות את הזכות להפלה: צ’ילה, כי יחד עם מלטה, ניקרגואה, רפובליקה הדומיניקנית ואל סלוודור, היא אחת מחמש מדינות בעולם שבו ההפלה היא עונש מאסר. למרות דקרימינליזציה והבטחות להפלה מבוקרת יש דרישה לשבור את הסטיגמה בנוגע לדיון ההפלה, מקווים להשיג חברה שבה נשים יכולות לחיות חופשיות, בטוחות ולהחליט על הגוף שלהן.

בראיון בלעדי עם השחקן Francisco Papas Fritas, האמן הצ׳ילייני העכשוי. אשר נתפס כגיבור העם ״רובין הוד של ימינו״. ולא פלא: עם קבוצה של אמנים ופעילים חברתיים אשר התאספו סביב "פרויקט קומבי" – נמחק חוב של כ- 500 מיליון חוב פסול הנובע מגניבה ממערכת החינוך והתרבות ונחשף במרכז העיקרי של המדינה: גבריאל מיסטרל. הניח על שולחן את המקרה והוכיח את חוסר הלגיטימציה של החוב שנוצר בחינוך … פעולה רדיקלית זו קיבלה תמיכה ברחבי העולם.