שלום חברים, נפל עליי סרט לא קל בכלל, למי שלא מכיר את הסיפור שלי אני אפתח בסיכום מהיר:

לפני כשנתיים אובחנה אצלי מחלת הקרוהן, עם האבחון הרופאים ישר המטירו עליי תרופות חזקות שלפי הרגשתי רק החמירו את המצב. לפני כ-8 חודשים מצאתי רופא שהסכים להמליץ לי על טיפול בקנאביס רפואי. מאז, אני מרגיש כמו בנאדם חדש, כשכל הכאבים ותופעות הלוואי חלפו כמעט לגמרי, וכל זאת שאת כל התרופות הרגילות כבר מזמן זרקתי…

איך שחזרה לי בריאותי, חזרתי גם לעבוד בצורה מלאה. ב5 החודשים האחרונים אני עובד כשליח במסעדה מוכרת בת"א.

הכל היה טוב ויפה עד יום רביעי השבוע. באחד המשלוחים בשעות הצהריים, באיזור יד חרוצים, ניגשו אליי במפתיע 2 שוטרים לבושים בגדים אזרחיים והחלו לתחקר אותי ולבצע חיפוש עליי ובקטנוע שלי.

אחת השאלות הראשונות היו "אתה משתמש בסמים?".
בלי היסוס עניתי שאני מחזיק ברשיון לשימוש בקנאביס רפואי ושפעם אחרונה שצרכתי את התרופה היתה יום לפני זה בצהריים.
השוטרים שהיו קצת בהלם מהתשובה, אמרו לי שאני מעוכב לתחנת המשטרה בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים.

כמובן ששיתפתי איתם פעולה לאורך כל הדרך, בידיעה שאין לי שום דבר להסתיר וזוהי התרופה שלי, גם בדיקת שתן נתתי ללא התנגדות. השוטרים מצידם אמרו לי שהאישור שלי ייבדק ואם הכל תקין אשוחרר לביתי בקרוב.

לאחר שנתתי בדיקת שתן, הסתבר לי שאני לא היחיד ממקום העבודה שלי שנעצר. עוד 4 שליחים נעצרו בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים, כנראה בעקבות מידע מודיעיני, כשכל הפשע שלהם הוא עישון מריחואנה מתישהו בשבועיים האחרונים, חוץ ממני שעושה זאת לצרכים רפואיים…

לבסוף, אחרי חקירות ויחס משפיל של עבריינים, הגיע קצין לערוך לי שימוע. את הקצין ה"נחמד" לא כל כך ענין האישור שלי לשימוש בקנאביס רפואי, אפילו נראה שזה קצת עיצבן אותו יותר, ובתגובה הוא החליט לשלול לי את רשיון הנהיגה ל-30 ימים, להחרים לי את הקטנוע ל-30 ימים, והדובדבן שבקצפת – מעצר בית 5 ימים!!!

נכון לרגע זה אני במעצר בית על זה שהודתי בצריכה של התרופה שלי!!! אותה תרופה שהמדינה בעצמה מספקת לי!!!

חשוב לי לציין שבאמת לא נהגתי תחת השפעה, אני מקפיד מאוד לצרוך את התרופה רק בסוף יום אחרי העבודה, או ביום חופש כשאני לא עובד או נוסע כלל, או לפי ההנחיות שהן להמתין לפחות 6 שעות מרגע צריכת התרופה עד לנהיגה.

אני מרגיש מושפל, נעול במעצר בית כמו אחרון הרוצחים.

אין לי שום עבר פלילי, ואפילו לא דו"ח תנועה אחד!!!

שוחחתי עם מספר עורכי דין וכולם אמרו שבקשר למעצר הבית אין מה לעשות יותר מידי כי אם יתקיים דיון זה רק ביום ראשון כשמעצר הבית ייגמר כבר. רק נותר לי לקוות שיחליטו לא להגיש נגדי אישום ואז אני רק אצטרך להילחם בעירעור על שלילת הרשיון. כשרק העירעור יעלה לי כאלפיים ש"ח שכר טרחה לעורך הדין.

שמעתי רבות על חוסר הצדק ועל ההתנכלויות של המשטרה לאזרחים הקטנים והתמימים, אבל בחיים לא חשבתי שבאמת ארגיש זאת על בשרי.

אני פונה אליכם בבקשה לעזרה, בכל דרך שהיא.

תודה וסופ"ש נעים, שבת שלום.

נתן גרינברג