אחד הרווחים של הלגלזיציה בקולרדו ובוושינגטון היא שפולטיקאים בשאר המדינות מחויבים להתייחס לנושא הלגליזציה.

הכוונה כמובן למדינות דמוקרטיות בארה"ב שרצון העם, מסתבר נשמע ונעשה. נעשה ונשמע ולא 'כזה כאילו בערך': "יאללה מה זה פה מגרש ספורט? בוא נהפוך אותו למגרש חניה" או "מה זה שמה בכניסה לירושלים הולילנד? נראה לי כמו לה לה לנד בוא נדחוף להם גם איזו אצבע משולשת" או אפילו : "מה זה פה נתיב אספקה של מוצר רפואי ? סליחה סליחה סליחה, תנו לי לייעץ, בתי החולים לא מבינים בזה שום דבר אתם צריכים חברה פרטית, כזו שתהיה ממשלתית מספיק כדי לנשוך רווחים על חשבון הציבור MOO HA HA HA" .

פה בישראל יכולה השרה גרמן לעשות מה שבא לה – כי היא השרה, היא נבחרה לתקופת הכהונה הקרובה, ולכן היא יכולה אפילו לשחק בנדמה לי: "נדמה לי שאני לא שומעת על כל ההתפתחויות בארץ ובעולם בקשר לסגולותיו יוצאות הדופן של צמח הקנביס… חוץ מזה שחולים חולים לא? אז שישארו חולים בשביל זה הם חולים! מה עכשיו הם גם רוצים להבריא? לא במשמרת שלי לא כל עוד קוראים לי יעל גרמן, שרת הבריאות".

לגליזציה, פעם רעיון קיצוני ומופשט, היום הנושא הפוליטי, החם והמרכזי שנתמך על ידי 58 אחוז מאזרחי ארצות הברית. עכשיו – סוף סוף פולטיקאים מתחילים להכיר בנושא, ולהפנים שכדאי להם לבחור בצד המנצח, שכן תמיכה במריחואנה תביא להם את הדבר הנחשק ביותר במדינה דמוקרטית – קולות הבוחרים:

פנסילבניה – מועמד דמוקרטי קורא בפומבי ללגליזציה מוחלטת עבור צרכני הצמח כפי שעשו בקולרדו. באותו המקום, עורך דין שרץ לפוליטיקה קורא ללגלזיציה רפואית מיידית, ולמדיניות אי-הפללה כשלב ראשון שיוביל ללגליזציה מוחלטת עד 2017. להצעה זו יש כבר תומכים, מעומדים דמוקרטים נוספים. אליסון למשל, מתמודדת מטעם המפלגה הדמוקרטית היום תומכת נלהבת של הנושא. אותם פולטיקאים המוזכרים פה קבלו עד לא מזמן דירוג 10- בנושא חקיקת קנאביס.

במרילנד, מועמדת הרצה למשרת המושל קוראת למדיניות אי הפללה. בפלורידה, מושל רפובליקני לשעבר צ'רלי קריסט, מציע תמיכה מלאה במריחואנה רפואית למי שיצביע עבורו. קנטקי , מיזורי, טנסי ומדינות אדומות אחרות כולם כבר התחילו לשקול לגלזיציה ואו מריחואנה רפואית, בנוסף לניו-יורק, אוהיו ועוד.

מדינות רבות, לא מתעלמות גם מהקנבוס/המפ בארצות הברית. אותו הצמח שלו שימושים רבים בתעשיה. בין היתר, יוכל יהיה להחליף את עצי היערות עבור נייר ביחס של אחד לארבע, ובקצב צמיחה שמוריד את יחידות המדידה משנים [עץ], לשבועות [צמח].

בינתיים, נציגים של ה-DEA ממשיכים
להתעלם מקריאות נבחרי הציבור לממש את הדרישה הציבורת להסיר את הצמח מרשימת הסמים המסוכנים … פוליטיקאים שעושים את רצון הציבור, זה שינוי מרענן.