רק בגלל שחומר מוגדר כאינו חוקי, אין זה אומר שהחומר מסוכן. למעשה, חומרים חוקיים רבים האחראים לשלל פגעים ומחלות, חוקיים לחלוטין. תרופות מרשם למשל אחראיות למותם של יותר מ-100 אלף איש בשנה בארה"ב, כל שנה. אלכוהול וטבק, הם מהחומרים המסוכנים ביותר לגופו של האדם. קנאביס נחשב בעשורים האחרונים כסם מזיק, ללא שום ראייה התומכת בכך, מה שאנו יודעים היום על "מגרעות הקנאביס" איננו יותר ממכלול של דעות קדומות. כל הראיות, שמהן בוחר הזרם המרכזי להתעלם, מובילות לעובדה שלצמח יש השפעות חיוביות על הגוף.

2014, יותר אנשים מודעים לעובדה שהגוף עצמו, מפיק רכיבים המצויים בצמח – הרכיבים הללו עוזרים לתהליכים שעוזרים לשמור על סביבה בריאה בגופנו. במילים אחרות, לא קיימת מחלה שגופנו לא היה יכול להיעזר בצמח המריחואנה כדי להילחם בה, עוד לפני שהמחלה פרצה ולפני שמופיעים בגופנו התסמינים לקיומה. הקנאביס מפעיל את קולטני הקנבינואידים בגוף, קולטנים שמצויים בכל תא בגוף האדם. מסתבר כנראה, שהצורה הנכונה ביותר לצרוך את הצמח הוא על ידי אכילתו. ביקום מקביל, כזה שהמנהיגים בו עובדים למען העם ולא למען בעלי ההון – הקנאביס כבר נמצא במטבח.

בכל רגע נתון אנחנו צורכים ונושמים חומרים רעילים המצטברים בגופנו וגורמים לשלל מחלות כמו סרטן. היום שבו מדענים יצביעו על הקשר הישיר בין מידניות האיסור לבין התפשטותן של מחלות כמו סרטן ואיידס קרב. העובדה שהממשלה ממשיכה להתעלם מהמחקרים הללו מקוממת. הנה הם לפניכם 10 מחקרים, מרשימה הולכת וגדלה של מחקרים שמשרד הבריאות מעולם לא שמע ולא רוצה לשמוע עליהם:

1. קנאביס יכול לגדל תאי גזע ולתקן תאי מוח אחרי פגיעה: מחקר שפורסם במגזין ביוכימי ומצא שלמערכת האינדוקנאבינואידית במוח, שמופעלת על ידי צריכת קנאביס, יש יכולות הגנה עצבית ויכולה להוביל לצמיחה של תאי גזע. המחקר עולה בקנה אחד עם מחקרים נוספים. חוקרים גילו שקנאביס יכול גם להפחית את הנזק במוח הנגרם מאלכוהול. יש מחקרים רבים שמצביעים על היתרונות הבריאותיים שיש לצמח על המוח. לא מזמן, החל הניסוי הקליני הראשון.

על פי המחקר, "הפעלה של קולטני הקנאבינואידים מעכבת התפתחות דלקתית כרונית". המחקר מצביע גם על חשיבותם לבריאותנו של החומרים האינדוקנבינואידים המיוצרים בגופנו, אותם חומרים הזהים לחומרים המצויים בצמח המריחואנה.

2. THC יכול לטפל במחלות דלקתיות וסרטן על ידי שינוי הגנים: מחקר ממשלתי שפורסם במגזין לביולוגיה כימית מצא ש-THC יכול לשנות מספר גנים בגופנו. תופעה שיכולה ליצור השפעה חיובית על מספר מצבים, בייחוד כנגד סרטן ומחלות דלקתיות. כיום משתמשים בקנאביס בעיקר כדי להתמודד עם תופעות הלוואי של טיפולי כימו, אך כבר נעשו מספר מחקרים שמצביעים על כך שקנאביס יכול להועיל במקום טיפולי הכימו כנגד סרטן. חלקם מופיעים ברשימת המחקרים המצורפת בסוף המאמר. אל המחקרים האלה מצטרפים מספר רב של עדויות של אנשים שבחרו להחליף את טיפולי הריסת התאים של הכימו בשיקומם מחדש על ידי צמח המריחואנה ועל ידי החשיש המופק ממנו.

3. נמצא שקנאבינואידים מפחיתים את סרטן העור בתקופה של 20 שבועות בלבד: מחקר שפורסם במגזין בית מרקחת ופרמקולוגיה שנערך על ידי מכון טוקיו מטרופוליטן של בריאות הציבור מצא שהקנאבינואידים יכולים להפחית את סרטן העור בתקופה של 20 שבועות. במחקר, חוקרים השתמשו בקנאבינואידים סינטטיים על עכברים ומצאו שיש להם תגובה טובה כנגד המחלה המעכבת את הגידול. "אינננו תומכים בניסוי בבעלי חיים, אנו מרגישים שאין בכך צורך, והזמן שבו צריך היה להתחיל ולהתייחס למריחואנה כתרופה הגיע מזמן".

4. קנאבינואידים יכולים לעזור במאבק במחלת ה-HIV: מחקר שפורסם במגזין לביולוגיה מצביע שהפעלת מערכת הקולטנים יכולה להציע דרכים להגביל את התפשטות הוירוס. המחקר נערך על ידי אוניברסיטה לרפואה בפילדלפיה. החוקרים זיהמו תאי דם לבן שנלחמים בוירוס ה-HIV. אחרי שבעה ימים כנגד קבוצה ביקורת, התוצאות חשפו ירידה בקצב התפשטות המחלה, תאי הדם נהיו חזקים יותר ושמרו על הנגיף מלהתפשט. "המרכיביים הסינטטיים בהם השתמשנו מבטיחים עזרה כנגד זיהום הגוף בווירוס. ככל שמרכיבים אלו ישתפרו ויהיו יותר נגישים נוכל להמשיך ולחקור את ההשפעות החיוביות שיש להם לטיפול במחלה".

5. THC יכול לספק הגנה כנגד דום לב: מחקר חדש שיצא במגזין לביולוגיה מראה שאפילו לכמות קטנה של THC יש השפעה חיובית על הלב, על ידי "הפחתת נזק איסכמי בשריר הלב, THC מספק הגנה מפני התקפי לב וגם מפחית את הפוטנציאל לנזק לכלי הדם וללב הקשורים להתקף".

6. קנאביס יכול לעצור התקפי פרכוסים: מחקר חדש שפורסם במזגין בריטי לפרמקולוגיה מצא שקנאביס יכול לעצור התקפים הודות להשפעותיו המשמעותיות הנוגדות פרכוסים. הממצאים במחקר "תומכים במידה רבה בצורך להתחיל בניסויים קליניים באמצעות הצמח כטיפול נגד אפילפסיה". ישנן עדויות רבות על אנשים שמשתמשים בטיפול בעזרת הצמח במטרה לעצור את ההתקפים. אין זה המחקר הראשון שמוכיח את התופעה החיובית כנגד התקפי הפרכוסים.

7. קנאביס נלחם בניוון המוח ומגביר את הסבולת שלו: מחקר שנערך בגרמניה, באוניברסיטת בון, מראה שהפעלת קולטני הקנאבינואידים משחררים נוגדי חימצון, הפועלים כמנגנון ניקוי ומשפרים את אפקטיביות המיטוכונדריה ומסירים תאים פגועים במוח. זהו רק מחקר אחד ממחקרים רבים שמצביעים על חשיבות צריכת החומרים של צמח המריחואנה במטרה לשמור על אורח חיים בריא.

8. קנאבינואידים הינם הטיפול הטוב ביותר כיום לטיפול בפוסט טראומה: מחקר שפורסם במגזין פסיכיאטריה מולקולרית שנערך באוניברסיטת ניו-יורק, מצא קשר בין מספר קולטני קנאבינואידים במוח ולהשפעות פוסט טראומתיות. הם הראו שהלוקים מפוסט טראומה סובלים מריכוז נמוך של אננדמיד ממה שיש לאדם הממוצע, אלו האנדו-קנאבינואידים שמיוצרים בגופנו ונקשרים לקולטני CB1. אנשים רבים משתמשים במריחואנה להירגע כנגד תופעות מתח.

9. קנאביס כטיפול תרופתי בדלקת מפרקים ניוונית: מחקר שפורסם במגזין "PLOS ONE", מראה הוכחות מוצקות לכך שקנאביס יכול לטפל בדלקת מפרקים ניוונית. המחקר מצביע על הקשר בין קולטני הקנאבינואידים ויכולתם לטפל בתופעות כמו כאב כרוני. גם מחקר זה קורא לקיים מחקרים קליניים בנושא.

10. קנאביס יכול לעזור ולמנוע מהגוף לדחות השתלות של איברים חדשים: מחקר חדש מוצא שקנאביס יכול לעזור לגוף לקבל איברים חדשים במהלך ההשתלה, ובכך למנוע את מותו של המטופל.

אלו עשרה מחקרים מרשימה ארוכה של מחקרים. הקנאביס הוא מתנה של הטבע והוא תרופה בעלת השפעות בריאותיות חזקות, שהוכחו כיעילות כנגד מגוון רחב של מחלות ותסמינים. בתקווה שעשרה מחקרים אלו יעודדו אותכם להמשיך ולחקור את השפעותיו החיוביות של הצמח שכבר לא ניתן להכחישם עוד.

מקורות וקישורים נוספים:

1. The Top 10 Studies Of 2013 Proving The Medicinal Power Of Cannabis.

2. Top Ten Cannabis Studies of 2013.

3. 20 מחקרים המוכיחים שקנאביס מרפא סרטן.

4. קנאביס יכול להפחית את הנזק הנגרם למוח כתוצאה מצריכת אלכוהול.

5. ניסוי קליני ראשון.