לאחר שסורבו על ידי הממשל הבריטי לקבל אישור לשמן קנאביס, המשפחה של הילד הסובל מאפילפסיה העבירה עצומה עם מאות אלפי חתימות לדאונינג 10. הטענה העיקרית הייתה לצביעות מצד הממשל, שכן אותה שרה שאחראית בסופו של דבר על האישור נשואה לאיש עסקים שעובד עבור חברת התרופות GW – שהפכה את הצמח לשלה. 

אלפי דינגלי בן השש, הורם על כתפי אביו בראש צעדה קטנה שהתקדמה לדאונינג 10, מקום המושב של ממשלת בריטניה, בעשרים למרץ. התומכים קראו "תקוותו של אלפי" כאשר הציג עצומה, שנחתמה על ידי 370 אלף איש, ודורשת להעניק לו רישיון מיוחד לקנאביס לטיפול באפילפסיה.

כאשר הגיעו לדאונינג 10, המשפחה אומרת שנפגשה עם ראש הממשלה טרסה מיי ועם ניק הורד, שהבטיחו שיטפלו בבעיה: "נאמר לנו שאם הרופא יבקש רישיון הם יזרזו את התהליך מהר ככל שניתן… הם אינם יכולים להבטיח את התוצאה, אך אנו מקווים שהתוצאה תהיה חיובית עכשיו שיש לנו תמיכה עצומה".

אלפי הקטן סובל מכ-150 התקפים בחודש. ההתקפות ירדו באופן דרמטי הן במספר והן בעוצמה, כאשר המשפחה טסה להולנד בספטמבר האחרון, שם קיבל טיפול שמן קנאביס. אך מאז שחזר וללא טיפול הולם החל לחוש בהרעה במצבו. בפברואר, נדחתה בקשתה הראשונה של המשפחה לאישור לשמן קנאביס על ידי הממשל הבריטי האפרורי והמדכא. הצהרה הרשמית של משרד הפנים הייתה ששמן קנאביס "לא ניתן לרשום, או לספק לציבור".

 

הדבר עורר סיקור חדשותי מביך עבור הממשל, ובתחילת החודש משרד הפנים אמר שישקול לאפשר אישור מיוחד לתקופת מבחן. אך ציין "ששום החלטה לא התקבלה". המשפחה החליטה לקחת את העניינים לידיים. דיקון סיפר לחדשות-BBC: "שאין זה הזמן לצביעות אלא לחמלה. אינני רוצה לשבור את החוק ולהביא לו את התרופה בדרכים לא חוקיות. מדוע עליי לעשות זאת?"

במהלך החודש האחרון אושפז אלפי הבן מספר פעמים בעקבות ההחמרה במצבו. בין הצועדים במחאה, ניתן היה לראות את סר פטריק סטיוארט, השחקן הבריטי המוערך, שכיכב בסרטים וסדרות רבות: X-MAN, ומסע בין כוכבים בתור קפטן ז'אן-לוק פיקאקרד האגדי. סר פטריק בעצמו משתמש במוצרי קנאביס שונים כנגד דלקת הפרקים ממנה הוא סובל.

המקרה של אלפי הופך אירוני לחלוטין כאשר מביאים בחשבון שחברת התרופות GW הבריטית הפכה את הממלכה למייצאת מספר אחת בעולם של הצמח. GW רשומה במשרד הפנים כחברה שיש לה אישור לפתח, לגדל, לחקור ולמכור את הצמח. שיא הצביעות, מוסר כפול, צועקת הכותרת בקנארי: "בעוד שהממשל לא מכיר ביתרונות הרפואיים של הצמח הוא בשמחה יאפשר לחברות בריטיות להרוויח מהתרופה בחו'ל". עוד ציין המגזין שבעלה של השרה ויקטוריה אטקינס מרוויחה באופן אישי מהחברה והמונופל שלה בצמח. אטקינס נשואה לפול קנוורד מנהל החברה שמריצה עבור GW את אתר הגידול.

מקור.