לפני מספר חודשים קם נשיא אחד, דונלד טראמפ שמו, והכריז מלחמה על 'גורם המוות הגדול בארה"ב'. מה הוא אותו גורם? משככי הכאבים: מתדון, קודאין, מורפין, אוקסיקודון, כל אלה חלק מרשימה חלקית של תרופות מרשם, שמובילות את טבלת התמותה. מדובר במגפה לכל דבר, מגפה של תרופות. תרופות רעילות והורגות. תרופות שכל רופא ימליץ לנטול (במדינת "טבע" ושותפים) בחפץ לב, לפני שיעז לשמוע מי מאתנו ממלמל משהו על המילה קנאביס.

בסוף 2016 מגזין 'טיים-בריאות' יוצא בסדרת כתבות [1,2] ששואלות 'האם הצמח יכול לעזור לחסל את מגיפת משככי הכאבים?' שוב מציגים בפנינו, בסדרה של קישורים שבורים, את העובדה שיותר ויותר אנשים מצליחים להתנתק ממחדל ארון התרופות הקטלני על ידי קיסוס ואידוי של צמח.

לא רק משככי כאבים, עיון מפורט בארון התרופות חושף בפנינו את האמת המרה והמזעזעת, אותו ארון הוא למעשה משחק ברולטה רוסית. כן הכדור לא נכנס לאקדח, אך הנזק נעשה, רבים מאתנו כלל לא מרגישים זאת, עבור רבים מדובר בנזק מצטבר, שיהפוך למוות 'טבעי' עם הזמן. גם טיפולים אכזריים יותר כמו כימותרפיה או ניתוחים להסרת גידול יכולים היו להסתיים בסוטול, קצת אופוריה, במקום חודשים של התאוששות במקרה הטוב, או רכישת חלקת קבורה לקרוב המשפחה.

בקנדה כבר מתחילים להפנים בניגוד לדעה הרווחת, שאולי כדאי לתת לבני הנוער לעשן קצת בשקט, במקום להרוס להם את החיים. שהסוטול, אופוריה, בטטת הכורסה והבהייה בתקרה עדיפות על האפשרות שהילד ישתכר יקיא ויתעלף על הכביש במקרה הטוב, או שחלילה משפחתו תאלץ לרכוש עבורו חלקת קבורה.

עוד לא התחלנו לדבר על הבום הכלכלי, שנוצר בעולם כמובן, לא בארץ, סביב תעשיית הקנאביס. בום כלכלי? נסו עידן זהב! צמח אחד שיכול לספק את הכל: אנרגיה, לבוש, מאכל,תרופה הכל מופק מהצמח הלא חוקי והלא רעיל הזה. ותרבות הצריכה, היא חלק בלתי נפרד מהחיים פה בארץ. מעולם לא היינו מיעוט, היום אנחנו יודעים זאת בוודאות.

אך כמו שאמרו חכמים, לכנסת חוקים משלה: החוק החדש מראה שזה בכלל לא ממש משנה. כל היתרונות הללו, הממסד ימשיך לשחק את המשחק, קנאביס הוא פשע קנאביס הוא טעות. ממש כמו התרופות שדוחפים לנו, גם במקרה הזה מנסים חכמים שם באולימפוס לטפל בתופעה במקום במחלה. ועל כל צעד קדימה שאנחנו מאלצים את אותו ממסד ישן ונרגן לעשות, עושה זה, בחינניות של מתעמלת מכשירים צעירה, שלושה פליק_פלקים לאחור. הגיון זה לא הצד החזק שמה בשלט-הון,  ושלל היתרונות של הצמח? כנראה יותר איום מתמורה עבור אותו ממסד.

צמח הכל כך מועיל לאדם לחברה ולפרט, יש לשלם עליו קנס? הסדק בין העולם הישן לעולם החדש נחשף. עולם של "חזור על השקר עד שיהפוך לאמת" ומולו עומדים אנחנו, אנשים כמונו שחוקרים ושואלים. אנשים שהפסיקו לאכול כל מה שההון-שלטון החליט שמה לבשל לנו במערכות 'התשקורת'. לא, אלה שאומרים לכם שנגמר המאבק, מבקשים ממכם לחזור ולהתכופף אל מול עריצותו של עולם ישן ונעלם. עולם שבו מיעוט אינטרסנטי אוחז במושכות המדע ההשכלה וההיגיון.

הצמחים הללו שצומחים בנקל כמעט בכל אזור בכדור הארץ, צמחים שמזינים את האדמה בעודם צומחים, הצמחים הללו ימשיכו לצמוח הרבה אחרי שינוקו האורוות במשכן הכנסת. הם ימשיכו לצמוח גם אחרי שחברות 'הגדולות מדי ליפול', ייפלו גם ייפלו בקולות רועמים. החוק חדש, שכל מטרתו הייתה לשחרר מעט קיטור מהרוב השקט הוא רק הסנונית הראשונה, ניצחון בקרב אם תרצו, תקשיבו לדממה הזו, כן ממש כמו אחרי הקיץ ההוא עליו לא מדברים. אז נכון שיש על מה לשמוח, אך המלחמה לא תמה. היא לא תיפסק עד שאוכל להשקות את העציץ שלי במרפסת, ולברך את השכן לשלום.