מבקש להישאר בעילום שם אבל רק שתדעו, שמשטרת אילת פועלת כגוף עברייני ואלים כלפי אזרחים תמימים, מבצעים חיפושים ומעצרים ללא כל סיבה ומפרים זכויות אדם בצורה מזעזעת.

זה הסיפור שלי

אציין שאני בן 35, ללא שום עבר פלילי, בעברי הייתי שוטר משמר הגבול ושרתתי בשטחים 3 שנים, עשיתי מילואים ואני משלם מסים, עובד, בקיצור אזרח נורמטיבי.

באחד הבקרים בחורף האילתי, בזמן שהותי בעיר ירדתי מבית של ידידה במטרה לצאת לעבודתי וחיכיתי למנהל שלי שיבוא לאסוף אותי לעבודה, בעודי יושב על החומה ומחכה היה ממש קר, שמתי קפוצ'ון על הראש בכדי להקל על הקור.

לאחר דקה או שתיים, לפתע משום מקום נעצרה מולי ניידת בחריקת בלמים ושוטר בשם רפי נידם יצא מממנה עם עוד שוטרת שאינני זוכר את שמה, השוטר פנה אליי מההתחלה כאילו אני איזה מבוקש ,אמר לי לא לזוז וביקש ת"ז בטון תקיף, נתתי לו את התעודה ללא כל ויכוח ושאלתי אותו למה הוא בודק אותי, אז הוא אמר שאני נראה לו חשוד.

אמרתי לו שיבדוק ויראה שאין לי שום רישומים ואני לא עבריין אך לא עניין אותו כלום והוא פקד עליי לבוא אתו לצד ושם אמר שהוא מתכוון לעשות עליי חיפוש, אמרתי לו שאין לו על מה ואני לא עשיתי כלום ושבסך הכל ישבתי וחיכיתי לטרמפ לעבודה ואז הוא נהיה תקיף ואחז בי בכח ביד אחת וביד השנייה אחז את הטייזר המשטרתי תוך כדי שהוא שואל אם אני יודע מה זה ומאיים עלי שאם אני עושה תזוזה הכי קטנה הוא מפעיל עליי אותו ומתחיל להכניס לי ידיים לכיסים ולהוציא משם כל מה שהיה.

במקרה, דבר שלא קורה בדרך כלל ערב קודם שמתי בוף בכיס הקטן של הג'ינס ושכחתי ממנו, כמובן שאדון שוטר שעושה את עבודתו בהתלהבות רבה מצא אותו ומיד אמר לי אתה עצור ושם עליי אזיקים בידיים וברגליים!!! למרות שלא התנגדתי בשום צורה ואמרתי לו שאני אבוא איתי בכייף הוא שם לי אזיקים כאילו אני פושע באמצע הרחוב, בדיוק באותו רגע המנהל שלי, בעל העסק מגיע לאסוף אותי ורואה את כל הסצנה הזאת שמכניסים אותי לניידת אזוק כמו עבריין!!! משם נלקחתי לתחנת משטרה לתחקור שבו הושיבו אותי אזוק לכיסא וסגרו עלי את הדלת במשך שעתיים בתוך קונטיינר משרדי, בלי מים ובלי לתת לי לעשן, לאחר שעתיים שהחלתי לצעוק לשוטר שיחזור וייתן לי מים חזר השוטר והחל לתחקר אותי איפה אני גר ועובד ומאיפה הסמים.

אמרתי לו שמצאתי את הבוף ועשיתי טעות ששמרתי אותו ואמרתי לו את האמת, שאני עובד בעיר ולן במקום העבודה, אז הוא אמר לי אין בעיה, אנחנו נוסעים לחפש אצלך בחדר, אציין שהמקום הוא מקום מרכזי והמון אנשים נמצאים בכל רגע נתון במשך היום וכולם מכירים אותי, הוא לא שאל או נתן לי הרבה ברירה ויאללה לניידת, שוב עם אזיקים בידיים וברגליים!!! לעולם לא אשכח את מצעד הבושה הזה שעברתי עם השוטר רפי נידם והשוטרת שמוליכים אותי עם אזיקים כמו מחבל לעבר חדרי, תוך מעבר במקום העבודה לעניי כולם.

את החדר הפכו לגורמים וכמובן לא מצאו כלום ואז השוטר החליט לתפור לי תיק של רכוש גנוב לאחר שמצא את הלפ טופ הישן והשבור שלי, נגן אייפוד חדש באריזה שקיבלתי מתנה ולא השתמשתי בו ואת משקפיי השמש שלי שקניתי ב50 ש"ח בטיילת ארז.
הוא סימן אותם בתור מוצרים חשודים בתוך שקיות והמשיך להפוך עוד קצת את החדר עד שנחה עליו דעתו שאין שם כלום, משם חזרה לניידת, שוב אזוק לעיני כולם כעבריין מהעולם התחתון ולתחנה, שם כבר עברתי לטיפול החוקר ולאחר שנלקחו ממני טביעות אצבעות וכל התהליך נשלחתי לחוקר שמיד ראה שנעשה לי עוול ואף אמר שהשוטר ננזף על כך שלקח את החפצים מחדרי בתור"רכוש גנוב" והחזיר לי אותם מיד תוך התנצלות בשם השוטר, הסברתי לו על הבוף שמצאתי אותו וסיפרתי לו על התנהלות השוטר ועל החיפוש הלא מוצדק והאזיקים, הוא גמגם ולא היה לו מה לומר בקיצור הוא אמר לי שאני משוחרר והם יחליטו אם להגיש כתב אישום נגדי.

כך, שעד היום עוד לא קיבלתי תשובה מה יעשו עם זה ולכן אני בעילום שם אבל שתדעו שאני בפוסט טראומה קשה מהמקרה הנ"ל ומאז כל פעם שאני רואה ניידת הלב שלי מתחיל לדפוק בפראות ואני חוזר לסיוטים שגרם לי השוטר הזה שהכתים את חיי, זיעה ורעידות מכסים את גופי, האם זה נורמלי שאזרח כמוני ששירת את המדינה כל חייו ירגיש כך למראה משטרה שאמורה להגן עליי?וכמוני עוד עשרות אלפיי אנשים שזכויותיהם נרמסים מידי יום ביומו!!!

לי זה מרגיש כמו אונס, נאנסתי על ידי השוטר רפי נידם ולפי מה ששמעתי כמוני עוד מאות שהוא ביצע בהם מעצרים וחיפושים לא חוקיים והוא ממשיך בזה, חייבים לפעול נגדו ולהפסיק את הטראומה שהוא גורם לאזרחים תמימים וחסרי ישע ללא כל עוול בכפם..

בתודה – פוסט טראומתי