העיר סיאטל הגישה בקשה לבטל מאות הרשעות פליליות על החזקת הצמח מעשרים השנים האחרונות. הרשעות שנרשמו בעיקר לאנשים שצבע עורם איננו לבן, מעשה שהוכתר כצעד מוסרי חשוב – הטמעת הלגליזציה באופן שמכוון לתקן את חוסר הצדק שנעשה במהלך האיסור.

גורמים רשמיים הודיעו ב-4\25 שהגישו הצעה הקוראת למערכת המשפט בעיר לפנות את כל המורשעים ולבטל את ההרשעות על החזקת קנאביס החל מ-1996. ההצעה נוגעת ל-542 אנשים שהורשעו בעיר בתקופה זו.

"ביטול הרשעות בגין החזקת קנאביס הוא צעד הכרחי לתקן את חוסר הצדק של מה שהוכר ככישלון המלחמה בסמים, מלחמה שפגעה באופן לא פרופורציונלי בקהילות עם צבע עור שונה", אמרה ראשת העיר ג'ני דורקן. בכך הבהירה את עמדתה בנושא הלגליזציה בוושינגטון, שאושרה על ידי משאל עם עוד ב-2012. "המלחמה בסמים הפכה ברובה למלחמה באנשים, שזקוקים להזדמנויות שוות ועזרה. בעוד שאיננו יכולים לתקן את כל הנזק שנעשה כתוצאה מהמלחמה, עלינו לעשות את החלק שלנו ולתת לתושבי סיאטל – כולל מהגרים ופליטים – התחלה נקייה".

ההצעה שהוגשה מכירה בהפליה שנעשתה בהרשעות הקשורות לצמח הקנאביס,מצוטט בה דו"ח של ACLU הקובע "שלאפריקאים אמריקאים סיכוי הגדול פי 3.73 להיעצר על החזקת מריחואנה מהאדם הלבן, זאת למרות ששתי הקבוצות צורכות מריחואנה בשעור דומה". פרקליט העיר פיט הולמס אומר לעיתונות: "בזמן שמריחואנה נמכרת היום בחנויות, לאנשים שהחזיקו ג'וינט מלפני עשור עדיין יש הרשעה פלילית. הגיע הזמן להתנער מהמדיניות הישנה והכושלת, זה צעד אחד קטן לתקן את העוולות של המלחמה בסמים שעיקר התמקדותה הייתה באנשים מצבע שונה. אני מקווה שבית המשפט יבחר לנקות את ההרשעות הללו".

צעד דומה נעשה על ידי פרקליט מחוז פילדלפיה לארי קרסנר. בפברואר, ביטל 51 תיקים חדשים על החזקת מריחואנה, הוא הודיע למשטרת העיר שימשיך לעשות זאת. "אנחנו הולכים לומר להם, בטלו את התיקים על החזקת מריחואנה" אמר קרסנר, "עשיתי זאת מכיוון שהיה זה הדבר הנכון לעשות" הסביר, "אנחנו יכולים להשתמש במשאבים הללו לפתור מקרי רצח".

"חוק המריחואנה" שהוגש לסנאט בתחילת השנה אמור לבטל תיקים הקשורים להחזקת הצמח ברמה הכלל ארצית. הרפורמה צפויה לתקן את העוול נגד הצמח ולהסיר אותו מרשימת הסמים המסוכנים.