בס"ד

קנאביס VS אלכוהול

סדרת כתבות חדשה לוקחת אותנו למסע השכלה כללי – רובנו יודעים שקנאביס זה אחלה אבל אין לנו מושג להסביר מדוע. לגליזציה של קנאביס נוגעת בתחומים רבים ושונים – כלכלי, בריאותי,קנאביס מול חומרים פסיכו אקטיביים חוקיים (אלכוהול,טבק וכו'), מבחינה הלכתית, אקולוגית ועוד.

הסיבוב הראשון של הקנאביס יהיה מול חברו הטוב – האלכוהול . ברגעים של הנאה שני החבר'ה הללו הולכים יחד ויכולים לגרום, על פי עדויות של סטלנים קרחניסטים מנוסים ובעלי ותק ל– “אחת הסטלות הקשות".

כאשר אדם מכניס חומרים זרים לגופו גם אם אינו מודע לפעילותם בזמן הווה הוא מרגיש את תוצאותיהםדוגמה לכך הוא האלכוהול שאנו צורכים-מצוי בכל המשקאות החריפים,הינו תרכובת אורגנית בשם אתנול.

אתנול הוא סם פסיכו אקטיבי מדכא מרגיע ומרדים הגורם לשמחה ואופוריה, הוא נמצא בכל המשקאות ואחראי על השפעתו הפיזיולוגית של האלכוהול על גוף האדם.

"שתיית אלכוהול גורמת לעלייה במצב רוח, להשתחררות מלחצים נפשיים, להרגשת קלילות, קלות ראש וערפול חושים, לעלייה בביטחון העצמי, לשחרור, ירידה בעכבות ולהרגשה נינוחה של רצון לשמוח ולחגוג. שתייה רבה עלולה להביא את האדם לידי השתטוּת והתנהגות פרועה; שתייה מוגזמת עלולה לגרום לאיבוד שליטה עצמית ושיקול הדעת, לאיבוד שיווי המשקל ולהרגשה פיזית ונפשית רעה, אשר מתבטאת בסחרחורות, בכאבי ראש, בבחילות ובהקאותובעקבות כל אלה, מטבע הדברים, גם בדיכאון. נוסף על כך, ברוב המקרים בהם אדם שיכור מקיא, הרגשתו משתפרת מיד לאחר מכן כתוצאה מיציאת עודפי האלכוהול מהגוף. אם אדם הולך לישון בעודו שיכור, עלולה ההרגשה הרעה להופיע או להתחזק לכשיתעורר. תופעה זו נקראת חמרמורת (הנגאובר).

מידע זה חשוף לכל דורש – ויקיפדיה .

הנזקים הבריאותיים של האלכוהול יסודם בפעילות האתנול בגוף הגורמת לשרשרת תגובות כימיות הפוגעות במערכת העצבים , כתוצאה מכך יכול להיפגע כושר הדיבור, יכולת הזכרון ואיזון מצב הרוח.

שתית אלכוהול בטווח הארוך גורמת להשמנה ונזקים לכבד , מאחר והכבד עוסק בפינוי רעלים והאלכוהול מזוהה כרעל לגוף על הכבד לעבוד שעות נוספות על מנת לפנותו לגמרי.

 אחד המשקאות שהכי פוגעים בבריאות הוא "בירה" המכילה שתנן רב וגורמת לנזקים קשים לכליות.

האלכוהול גורם גם לנזקים בקליפת המוח שהיא הדבר המייחד את בני האדם משאר היצורים החיים .

צריכת אלכוהול בזמן הריון היא אחד הגורמים הראשונים להגברת הסיכון לפיגור שכלי אצל העובר בעולם המערבי.

 

מחקרים רבים מוכיחים בזה אחר זה את נזקי האלכוהול לגוף ולנפשהחל ממחלות כבד והגברת הסיכון לנזקי לב ב-30 % ועד התמכרויות קשות ומחלות נפשיות .

" אלכוהול ללא ספק הרסני יותר ממריחואנה " דברם של רופאים ופסיכיאטרים רבים .

 

קורבנות האלכוהול :37 אלף בשנה בארה"ב לא כולל את קורבנות האלימות והפשיעה העולה וגוברת כתוצאה משימוש באלכוהול .

 

סכנות בריאותיות בטווח הקצר:

 

בנשים בהריון: אלכוהול עלול לגרום להפלה וללידת עובר מת, ולשילוב של מומים מולדים פיזיים ונפשיים בקרב הילדים.

  • הרעלת אלכוהול, מצב חירום רפואי שנגרם עקב רמות אלכוהול גבוהות בדם, שמדכאות את מערכת העצבים המרכזית ועלולות לגרום לאובדן הכרה, לחץ דם נמוך, טמפרטורת גוף נמוכה, תרדמת, דיכוי נשימתי או אפילו למוות.
  • התנהגויות מסוכנות הכוללות; פציעות לא מכוונות, לרבות פציעות בתאונות דרכים, נפילות, טביעות, כוויות, ונשק לאמכוון. אלימות, לרבות התעללות בילדים ובבניזוג. קיום יחסי מין לא מוגנים ועוד.

 

סכנות בריאותיות בטווח הארוך:

שתייה מופרזת של אלכוהול לזמן ממושך עלולה להביא להתפתחות של מחלות כרוניות וליקויים נוירולוגיים. סכנות אלו כוללות בין היתר:

  • בעיות נוירולוגיות כולל דמנציה (שטיון), שבץ ונוירופתיה.
  • בעיות לב וכלי דם, כולל: אוטם שריר הלב, קרדיומיופתיה, פרפור פרוזדורים ויתר לחץ דם.
  • בעיות פסיכיאטריות, כולל: דיכאון, חרדה, התאבדות.
  • בעיות חברתיות, כולל: אובדן יעילות, בעיות משפחתיות, בעיות בעבודה.
  • סרטן של הפה, הגרון, הוושט, הכבד, המעי הגס, וסרטן השד. באופן כללי, הסיכון לסרטן עולה עם עלייה בצריכת כמויות האלכוהול.
  • מחלות כבד, לרבות דלקת כבד אלכוהולית, שחמת הכבדהמצוי בין 15 גורמי המוות המובילים בארה"ב. בקרב בעלי וירוס הפטיטיס C- אלכוהול מחמיר תפקודי כבד ומפריע לתרופות המשמשות לטיפול בוירוס זה.
  • בעיות במערכת העיכול, כולל דלקת לבלב ודלקת קיבה.

 

הקנאביס לעומת זאת אינו גורם למחלות ע"פ מחקרים אמפיריים שבוצעו במהלך השנים , קיימות תופעות לוואי או מחלות ל"ע שיכולות להופיע עקב שימוש שאינו מבוקר : סכיזופרניה, דכאון חוסר ריכוז או יכולת להתמקד במחשבה מסוימת ותחושות אופוריה.

 

נמצא כי הוא יעיל בחיסול תאים סרטניים מסוגים שונים , עוזר להרגעת התקפי אסטמה , מפחית את רמות הסוכר בגוף, מסייע לכל סוגי המחלות האוטו אימיוניות בהן הגוף תוקף את עצמו – כמו זאבת , טרשת נפוצה ועוד .

הקנאביס מסייע לכאבים כרוניים בגוף הנגרמים מסיבות שונות כמו פריצות דיסק , כאבי גב, שחלות פוליציסטיות , ניוון שרירים ועוד.

כמו כן הוא מסייע להרגעת בעיות נפשיות ומהווה טיפול מונע בהן, כל עוד יש חיזוק טיפול מאיש מקצוע.

הקנאביס הינו תחליף נהדר לכדורי שינה והרגעה הנצרכים בכמויות מסחריות , ניתן לצרוך אותו כחליטה , מזון, כשמן או בעישון באופן טבעי לחלוטין.

0 מקרי מוות בשנה

הגוף הוא שלכם – זכותכם להחליט אילו חומרים יכנסו אליו .