קולות של תקווה מוועידת עסקים של צמח המריחואנה

מפרץ מונטגו – וינסנט פוקס, נשיאה לשעבר של מקסיקו, מפציר בג'מייקה לשמור על הנהגה אחראית של תעשיית הקנאביס הרפואי, הטיפולי והמדעי שלה:

"עכשיו אנו רואים את תעשיית הקנאביס הזו – שינוי מהותי ומדהים. עכשיו נשים את הצמח היפה הזה בידיים של אנשים אחראיים, יזמים אחראיים, חוואים אחראיים, תהליכים אחראיים, רשויות אחראיות. ברכות, ג'מייקה, עבור הדינמיות בה הממשל השריש תעשייה זו. איזו מתנה עבור אלו שכקהילה הולכים לבנות את התעשייה החדשה; את הענף הכלכלי החדש הזה, ענף חדש … הוא חייב לשבור גבולות, הוא חייב לשבור קירות", אמר הנשיא לשעבר.

"בעשור האחרון הייתי מעורב כאקטיביסט, לא כצרכן. החלטתי לקפוץ לזירה זו כדי לעשות משהו למען המדינה שלי ונגד שפיכות הדמים בארצי, יותר מ-80,000 איש בכל שנה. השתכנעתי שזו דרך לצאת עבור מקסיקו, ולייצר רווחה ועבודות, וזה כבר קורה, וקורה בקצב מהיר מאוד".

הוא נשא נאום בועידת עסקים בג'מייקה שקיבצה כעשרים מומחים מתעשיית הצמח: " היום אני יודע שהתעשייה בג'מייקה נמצאת בידיים אחראיות, עם מערכת שהמרכיבים שבה הם יושרה ושקיפות.

יועץ בכיר של שר התיירות ציין שהזמנים משתנים בצורה מהירה ועל ג'מייקה להבטיח ש"אנחנו בחזית, כדי שנוכל להשיג רווח כלכלי וחברתי משמעותי, ביחד עם כבוד לחוק".

פוקס המשיך ואמר שהממשל החדש במקסיקו יאשר לגליזציה של הצמח בשנה הקרובה. פוקס ב-2016 הצטרף למכתב הקורא למזכיר האו"ם באן קי-מון, למדיניות סמים אנושית יותר.

דאגלס גורדון מארגן האירוע מתלהב מכל הרעיון: "עורכי דין ממשיכים להגיע ולסגור עסקאות עם כל חקלאי שהם מצליחים למצוא פה. אני גם שמח עם המגוון הרחב של האנשים שהאירוע משך את צומת לבם".