אלבקרקי, ניו מקסיקו: חוק הקנאביס הרפואי קיים  מ-2007, מאז לא השתנה הרבה, למרות דאגתם של הורים רבים שמתחננים לאשר את השימוש בקנאביס בשטח בית הספר.

אנטוני בריקס שומר גלולת קנאביס רפואי בתיק האוכל. "רוב הזמן היינו בבתי חולים, תרופות המרשם רק סיממו אותו, הוא היה יושב בשקט וראשו שמוט על שולחן הלימודים" אומרת טישה בריק, האם של אנטוני.

אנטוני אובחן כלוקה בסכיזופרניה, בפוסט טראומה והפרעות קשב וריכוז. לפני ארבע שנים החליף את הסמים ואת חוסר היכולת לתפקד, בקנאביס רפואי.

"הוא לא יכול היה להכין שיעורים, הוא לא דיבר ממש עם הרבה אנשים – המריחואנה שינתה אותו, הוא נהיה חברותי יותר" אומרת האם, "הוא לומד יותר טוב, ויכול להיות בחברת אנשים ולתפקד כמו כל אדם רגיל". אנטוני נהנה בבית הספר, אך האם אומרת שהיה עליה להוציא אותו משם בסתיו האחרון. ההנהלה לא מאפשרת שימוש של קנאביס בשטח בית הספר, אפילו שבמקרה הזה הקנאביס מגיע בצורת גלולה.

מאז נובמבר אנטוני לא לומד באף מסגרת בגלל אותה תרופה שמאפשרת לו ללמוד ולתקשר עם הסובבים בצורה טובה. "זה מתסכל" אומר אנטוני. "הוא לא לומד מאז נובמבר, זה משפיע על חיי כולנו בצורות שקשה לתאר". למרות זאת, ובניגוד לרצונו של הבן, אמו לא מוכנה לוותר על התרופה. "אני רוצה ליצור שינוי בכל המדינה", היא אומרת "אני רוצה שכל התלמידים יוכלו לקבל את התרופה שלהם בבית הספר מבלי שיפלו אותם".

היא מקווה שמשפחות נוספות יצטרפו אליה להלחם למען השינוי. בינואר, משפחה מאילינוי תבעה בית ספר שלא אפשר לבתם בת ה-11 לצרוך קנאביס רפואי בכתה. שופט פדרלי פסק לטובת המשפחה.

מטרתה של טישה בריק היא לגרום למחוקקים לשנות את החוק. קבוצות מקומיות התומכות בקנאביס הצטרפו למטרה. תומס סאלאזר נציג בית הנבחרים, מאמין שהנושא יעלה לדיון במושב הקרוב.

מקור.