המושל הנוכחי של ניו-יורק, אנדרו קומו, רץ בפעם השלישית לבחירות בנובמבר. הוא שייך לאסכולת הדמוניזציה הישנה, ומתאר את הצמח כסם שער. במידה וייבחר, הלגליזציה בניו יורק תעשה בכפייה, יהיו אלה סקרי דעת הקהל ותוצאות משאל העם שיחייבו אותו. אך גם המציאות יכולה לשחק תפקיד מכריע, כאשר המדינות השכנות יאשרו לגליזציה, שוב ימצא עצמו אנדרו קומו, נאלץ מחוסר ברירה להכשיר את 'השרץ'. כסממן לבאות הוא כבר הספיק לבחון את האפשרות ללגליזציה מבחינה כלכלית, ובכך מאותת שהלגליזציה בניו יורק היא בלתי נמנעת.

אך ייתכן שכלל לא נגיע ליום שבו ניו יורק תאלץ בחוסר ברירה לבטל את האיסור, זאת הודות למתמודדת סינתיה ניקסון, הלא היא מירנדה הובס, מהתכנית אולי הכי ניו יורקית שהגיעה למסכים: "סקס והעיר הגדולה". במספר שבועות שהכריזה על כניסתה למירוץ הספיקה להשיג את תמיכת מפלגת המשפחות העובדות, ובכך קיבלה אסמכתא ליברלית. ואחרי עידן טראמפ, נראה שהציבור מאס במתמודדים 'הכשרים' ומחפש לו זן חדש של פוליטיקאים. אך חשוב מכל, המתמודדת ניקסון מבטיחה לבטל את האיסור על הצמח לחלוטין, זאת מבלי לחכות שהמציאות תדפוק על דלתות ניו יורק.

כך או כך הלגליזציה מתקרבת בצעדי ענק לניו יורק, האם ההיסטוריה תזכור את ניו יורק כמדינה שהטתה את כף המאזניים? או ככזו שנגררה בכורח המציאות? האם ניו יורק תיקח את המנהיגות הנדרשת לשים סוף למאבק בארה"ב? רק הניו יורקים יחליטו, והם יעשו זאת בבחירות הקרובות.