בזמן שמנהיגינו ממשיכים להתעלם במקרה הטוב ולהפיץ שקרים על הצמח במקרה הרע, ארצות הברית ממשיכה להתקדם לעבר עולם ירוק יותר, ולנצל אפשרויות שיש לצמח להציע. גם שם, מעבר לים ולאוקיינוס, מערכות הבריאות מנמנמות לכל הנוגע למעמדו החדש של הצמח, אבל זה לא מפריע לחברות להתחיל ולייצר מוצרים שונים שניתן להפיק מתמצית הצמח.

AXIM BIOTECH, מעוניינת למכור לקהל לקוחותיה משחות שיניים ונוזלים לשטיפת הפה על בסיס צמח הקנאביס. החברה הממוקמת בהולנד ובניו-יורק, טוענת שהמוצרים יכולים להגיע לחנויות עד סוף הסתיו, יחד עם קרמים להגנה על העור. "המוצרים אינם דורשים את האישור של ה-FDA היות והם אינם נחשבים לתרופות", אומר מנכ"ל דוקטור ג'ורג' אנסטסוב.

החברה מייצרת גם תרופות על בסיס קנאביס בהולנד. הם נמצאים בשלב ניסוי קליני למשכך כאבים קנאבינואידי שצפוי להיכנס לשוק בעוד כשנתיים. "אין שום דבר חדש בתחום משכחי הכאבים בשלושים השנים האחרונות" אומר המנכ"ל, "בינתיים האוכלוסייה מתבגרת ולאנשים סגנון חיים פעיל יותר ממה שהיה בעבר".

החברה הגישה הצעות לתשעה פטנטים בארה"ב וב-125 מדינות נוספות. האם החברה תישאר בסביבה עד אשר יסתיימו תהליכי אישור הפטנטים השונים? קשה לומר. לפי הדוח הרבעוני האחרון לחברה גרעון של 300 אלף דולר. "אני משער שהחברה תחייה את עצמה מחדש תוך חצי שנה" אומר לסלי בוקסור, מנהל שותף באלקטרום שותפות, חברה המייעצת למוצרים על בסיס קנאביס.

קנאביגרול, המרכיב הפעיל ברוב המוצרים של החברה, הראה במחקרים רבים שיש לו תכונות אנטי דלקתיות. החברה מפיקה בהליך כימי את המרכיב מזנים ספציפיים של הצמח הגדלים בהולנד, דנמרק, ספרד ואיטליה. החברה נמצאת כרגע בתהליך להשיג אישור מה-FDA והמקבילה האירופאית ה-EMA, עבור תרופות משכחי הכאב שלה. החברה עובדת על תרופות לטיפול בגלוקומה, ולטיפול במחלות שפוגעות במערכת החיסונית של האדם. בגלל שהחברה מפיקה את הקנאבינואיד בהליך כימי, "ברמה הפדרלית אנחנו חוקיים" אומר המנכ'ל, "איננו משתמשים בשום חומר מסווג על פי ה-FDA".

מקור.

'AXIM BIOTECH' לא לבד, בסוף חודש פברואר מייסד חברת 'BEN & JERRY'S' מצהיר: "נשקול לייצר גלידות מועשרות בקנאביס כאשר הצמח יהיה חוקי".