נאמר לנו על ידי משרדי הממשלה ורשויות אכיפת החוק שלנו, כי מריחואנה היא רעה עבורנו. הם טוענים שזה עושה אותנו טיפשים, עצלנים וכי היא מובילה אנשים לסמים קשים יותר כמו הרואין או קוקאין.

למלחמה נגד המריחואנה יש עבר מאוד מעניין. למרות הטענות נגד הסם, ההאשמות נגדה לא החזיקו מעמד, לא רק שהיא  לא סם מזיק ,קשורים אליה גם יתרונות רפואיים.
מריחואנה מעולם לא הרגה אף אחד בגלל מנת יתר וזה מעניין שכן האלכוהול שתורם לסוגים רבים של מוות עדיין חוקי. על פי האגודה האמריקנית לסרטן, מריחואנה הוכחה קלינית כמסייעת לחולי סרטן וחולי איידס על ידי הקלה על כאבים, שליטה על בחילות ואחראית להגברת התיאבון.
אז איך המריחואנה  הפכה לנבל הרע בחברה אמריקנית? מאיפה זה בא?

 

זה התחיל ב1971, כאשר הנשיא ריצ'רד ניקסון הכריז 'מלחמה בסמים, הוא הלך במיוחד על המריחואנה ובאופן זמני מיקם אותה בדרגת הסמים המסוכנים ביותר  בזמן זה ניקסון מינה וועדה שתבחן את המריחואנה.

 

כאשר הם הגיעו למסקנה כי מריחואנה צריכה להיות חוקית, ניקסון עשה את מה שרוב הפוליטיקאים עושים בדרך כלל כשהם לא מקבלים את התוצאות החיוביות שהם רוצים והתעלם מההמלצות שלהם.

 

הוועדה הייתה כמובן רק הצגה כדי לקדם סדר היום האנטי מריחאונה שלו, הוא לא התכוון לאפשר לעובדות להפריע לו בדרכו.

 

בשנות ה-80, אשתו של הנשיא רונלד רייגן, ננסי רייגן, יצרה את אחת מהסיסמאות המוכרות ביותר לקמפיין נגד מריחואנה וסמים אחרים כפי שהיא הצהירה באוזני האנשים

'פשוט תגידו לא'  – Just Say No

 

 

באותו עשור, תכנית סמים חינוכית הנקראת "D.A.R.E " נכנסה לתמונה, דמוניזציה של משתמשים בסמים. עם ננסי רייגן. "D.A.R.E הובילה את הדרך נגד שימוש בסמים.

 

הרחבת המלחמה בסמים תחת הנשיא רייגן  גרמה באופן משמעותי להגדלת מספר מאסרי הסמים….
שנת 2000

 

בתחילת האלף החדש,  הנשיא ג'ורג' בוש וצאר הסמים ג'ון וולטרס, התמקדו במריחואנה ועשו בדיקות סמים לתלמידים על בסיס קבוע. מה שמדאיג יותר הוא ש'המלחמה בסמים' הפכה למאמץ צבאי כמו פשיטות מתוכננות של צוותי ימ'מ נגד "פושעים"  שרובם  לא אלימים.

 

 

 

הרפובליקנים שיחקו תפקיד קשה ומרכזי באכיפת החוקים נגד משתמשי מריחואנה. הם אהבו לקחת את הבחירה החברתית של אחרים לידהם. הם רצו את הזכות להחליט אם אדם יוכל להינשא  לאדם מאותו המין  או את הזכויות הביולוגיות של הנשים, הרפובליקנים פשוט לא יכולים שלא לומר לאנשים איך לחיות את חייהם. המפלגה הרפובליקנית מרגישה שהיא חייבת לקדם סט של סטנדרטים מונחים על ידי הרוב המוסרי הנוצרי.

 

עם זאת, הדמוקרטים אשמים באותה מידה., אף שהנשיא ביל קלינטון יצא נגד כליאת המשתמשים בסמים, הוא לא עשה דבר כדי לעצור את המלחמה בסמים בעת כהונתו. הוא רק דיבר בנוחות נגד דקרימינליזציה לפני ואחרי הקדנציה שלו.

 

כיום, הנשיא ברק אובמה מהדהד את  מילותיו הריקות של קלינטון.

 

ב2008, כתב שאל את הנשיא אובמה אם הוא יעצור את  פשיטות DEA נגד מגדלי מריחואנה רפואית באורגון, מדינה שמאפשרת גידול מריחואנה  למטרות רפואיות.

 

הנה מה שהיה לו להגיד על זה:

 

'אני אעצור את הפשיטות, כי אני חושב שיש לסוכנים הפדרליים דברים יותר טובים לעשות, כמו לתפוס פושעים מסוכנים ומניעת טרור'.

 

האם אובמה עמד מאחורי המילים האלה?

 

כמו רוב הפוליטיקאים שמבטיחים לנו את העולם התשובה היא בעצב לא !!!
למעשה, על פי מחקר שנעשה על ידי California NORML, ממשל אובמה  גרוע ב80 אחוזים בהעמדה לדין עברייני מריחואנה רפואית מהנשיא ג'ורג' בוש.
מבחינה כלכלית,  300 מיליון דולר הושקעו במאמצי האכיפה למרות ההבטחה של אובמה שלא להשתמש בכספים של משרד המשפטים.
עם כל זה תחת המטרייה של אובמה, התובע הכללי אריק הולדר טען לאחרונה כי הממשל הפדרלי כבר לא יעסוק נגד מדינות שמיישמות מערכות להכשרת מריחואנה . האם דבריו אמינים? ימים יגידו.
אם כבר מדברים על הזמן, זה הזמן עבור הליברלים לעמוד בנושא זה ולדרוש לשחרר עברייני מריחואנה לא אלימים.

המפלגה הדמוקרטית אמורה להיות מבוססת על חירות וזכויות חברתיות. הם אלו שהתירו נישואי הומואים במקומות כמו מסצ'וסטס ונלחמו על זכויות האזרח. היו אלו הדמוקרטים שהמשיכו להילחם נגד רפובליקאים מטורפים שרצו לשלוט בגוף של אישה.

הגיע הזמן שנקום לטובת המריחואנה. לא רק דקרימינליזציה, אלא לגליזציה ללא תנאי.

אחרי הכל, האם אובמה טוב יותר מאלו שישבו  בכלא?

האם הוא יכול לעמוד בצד בחוסר מעש  ולא לעשות כלום בזמן שאלפים על גבי אלפים מוצאים את עצמם בכלא על עישון ג'וינט שהוא לא מזיק? האם  האיסור של 1919 לא לימד אותנו שום דבר?
פן ג'ילט אמר את זה הכי טוב

 

 

 

אם אובמה היה נתפס עם מריחואנה כפי שהוא סיפר או 'אולי הוא לקח רק שאכטה קטנה, אם הוא נתפס, על פי החוקים שלו, הוא היה יושב בכלא כמו בובה…והוא לא היה נשיא ארצות הברית של אמריקה, הוא לא היה הולך למכללה מפוארת , הוא לא היה מוכר ספרים במיליוני עותקים שגרפו מיליונים של דולרים, לא הייתה לו אישה יפה, וחכמה, לא הייתה לו עבודה נהדרת. הוא היה יושב בכלא וזו לא בדיחה מחורבנת. אנשים שמעשנים מריחואנה יש לשחרר לחופשי. זה מטורף לנעול ככה אנשים. '
דבריו של אובמה והבטחותיו הריקות כבר לא מספיקות. הגיע הזמן שלו לפעול,  מספיק עם הצביעות!

 

Rick Mullenax