למרות שבכל יום מתגלה מידע חדש או נחשף מידע ישן [למשל שימוש בקנאביס איננו גורם לסכיזופרניה] בנוגע לסגולות המריחואנה, עדיין יש גורמים חסרי אחריות שמסרבים להכיר בעובדות הללו. גורמים שבראש ובראשונה מקבלים תקציב מהמדינה ומטרתם הרשמית היא לשמור על חיי האזרחים ולהיטיב עימם, אלא שהתפקיד הלא רשמי של אותם גורמים הוא פשוט להפוך את חיינו לבלתי נסבלים באמצעות הכסף שאנחנו משלמים להם.

הנה מגיעה ידיעה מאוסטרליה על אופן טיפול חדש כנגד מחלת הסכיזופרניה. חוקרים אירופאים מציעים את הצמח כטיפול המועיל ביותר כנגד המחלה מהסיבה שתופעות הלוואי של הצמח פחותים מכל תרופה  אחרת. אותן תרופות מרשם כידוע עברו אישור של כל מיני גורמים לפני שהגיעו למדפים, אישורים ומבחנים הכול כדי לדאוג לצרכן שבסופו של דבר עלול למות מהן, שלא כמו מצמח המריחואנה שרמת הרעילות שלו אפסית.

באוסטרליה המידע החדש הזה מוסיף ללחץ ההולך וגובר על פוליטיקאים לאפשר מדיניות מריפואנה. פטריק מקגורי, פסיכיאטר מוביל סיפר למגזין "THE AGE" שרכיב בצמח הקרוי CBD, הראה תוצאות מבטיחות בנוגע לטיפול במחלה. הצוות של מקגורי מקווה להתחיל בניסוי קליני באנשים צעירים שמראים סימנים מוקדמים למחלה. בניסוי מתכוון הצוות להשוות את השימוש בצמח מול תרופות מרשם אחרות, אשר בדרך כלל גורמות לתופעות לוואי לא נעימות ולמוות.

פטריק מקגורי, מאמין שלצמח יש תכונות רעות וטובות. "אנחנו לא מעודדים לעשן מריחואנה, המחקר שלנו יתמקד ברכיב ה-CBD בלבד שידוע שהוא מבטל את רכיב ה-THC, הרכיב הפסיכואקטיבי. האנשים פתוחים לנסות תרופות חדשות ומריחואנה היא אחד מהם".