מצעד המריחואנה השנתי של ניו יורק, שמילא את ברודוואי בעשן בשבת האחרונה (4/5) בעזרתם של שוטרים שהתעלמו מענני העשן החריף שעלו מהצועדים.

כ-400 אוהבי מריחואנה, כאלה שלא פוחדים לעשן בחופשיות התאספו אחר הצהריים של שבת להתחיל את המצעד מרחוב 32 עד יניון סקוואר שם המצעד הפך לאחר צהריים ארוך מלא במוזיקה ועישון. שום תגובות נוקשות לא נראו מצד המשטרה. "ברגע שהשוטרים יראו מישהו מפר את החוק הוא ייעצר" אמר דובר משטרת ניו יורק. אך בפועל במצעד עצמו משתתפים הניפו שלטי "לגליזציה עכשיו", סטלנים מקפצים בתחפושות ג'וינט ענק, וגם כאלה שפשוט עישנו להנאתם. השוטרים מצידם אימצו טקטיקה של אי אכפיה.

סמל משטרה סיפר לכתב עיתונות "יש לנו אפס מעצרים ואנחנו לא מתכננים שיהיה אפילו מעצר אחד".

תומכים בלגליזציה שיבחו את המשטרה שנוקטת בדרכים עדינות ולא נוקטת באמצעים מאז שניו יורק התחילה להתקדם לעבר אי הפללה.
בחודש שעבר התובע המחוזי של ברוקלין, קן תומפסון הזהיר את משטרת ניו יורק בעזרת תזכיר ששלח שמשרדו לא יתבע יותר אנשים שנתפסו מחזיקים או אפילו מעשנים קנאביס בציבור.

"אי ציות של האזרחים הוא משהו ידוע ומוכר בהיסטורייה של המדינה הזאת" אמר מישל אוניל, חבר במפלגה הירוקה.
"האנשים שמעשנים קנאביס בצורה חופשית ושמחליטים להראות את נאמנותם בדרך זו היא דבר אמיץ מאוד" אמר אוניל (34). עדיין בגלל שהיו כל כך הרבה שוטרים מסביב הרבה מהצועדים קצת חששו.

"אני עדיין קצת זהיר במה שאני עושה כרגע" התוודה ריקו וולדרמה בן ה-38 שהגיע מוושינגטון הבירה כדי להשתתף במצעד.
יזם נדל"ן בן 28 הסביר למה הוא לא הדליק ג'וינט במצעד "עישון קנאביס זה משהו שאמור להרגיע, ואם אתה בפחדים ממעצר אז כל מטרת העישון נאבדת"

רבים ממשתתפי המצעד אומרים שהם מגיעים כדי לקדם את השימוש במריחואנה בגלל סגולותיה הרפואיות.
ג'ולנדה סימון (64) אמרה שהקנאביס עוזר עם בעיות פוסט טראומה שהיא חווה. "זה עזר לי להרגע ולראות דברים בצורה ברורה יותר. אני כבר עושה את זה 30 שנה" אמרה סימון "הדבר הכי גרוע שיכולים לעשות לי זה להגיד לי לכבות את הג'וינט, הם לא יעצרו אותי בגלל עישון ג'וינט", קווין וויליאמס (24) אמר שמריחואנה עוזרת לא לחיות עם פגיעת מוח טראומטית שהוא סובל ממנה עקב תאונת דרכים ביולי 2012. "אני חייב לעשן בשביל לצאת בכלל מהמיטה" אומר קווין "אנחנו אמורים להיות מדינה
חופשית, איך היא חופשית אם אין לנו גישה לצמח הקסום הזה?

נקודות ההתחלה של המצעד עטופה במיסתורין ובעשן אך המארגן נוח פוטר אמר "המצעד מתקיים כבר לפחות 40 שנה"

 

 

1

 

1

 

תרגום: קובי קורקוס