בזמן שבארץ מתהללת המשטרה תחת כל ערוץ תקשורתי רענן על מבצע יוצא דופן. מבצע בו מציגה המשטרה איך היא משקיעה משאבים ואנרגיה כנגד תלמידי תיכון – מבצע שמסביר לנו מי הוא הוא האויב של משטרת ישראל, וביטחון הפנים במדינה. באותו זמן, יוצאת מפקדת משטרת הבירה בארה"ב בהצהרה חד משמעית, שתואמת לרוח התקופה: "מעצרי מריחואנה גורמים לציבור לשנוא אותנו, אנשים רק רוצים להירגע בסוף היום". 

בנאומה בוועידה של מועדון נשים אמריקאיות, מאמצת בחיבה מפקדת המשטרה של וושינגטון את מדיניות הלגליזציה. בנאומה אומרת שרוב צרכני הקנאביס אינם עבריינים אלימים, מדובר באנשים שרוצים להירגע בסוף היום. האיסור גרם להעמיק את הקרע בין רצונות הציבור למשטרה:

"צרכני הקנאביס אינם אנשים שהולכים לתקוף או להרוג שוטר. הם רק רוצים להניח את ידם על שקית של צ'יפס ולהירגע. אלכוהול הוא בעיה הרבה יותר גדולה. אני לא אומרת שזה בריא, אבל 70 אחוז מהציבור תומך בכך". אומרת לניאר ומוסיפה "כל המעצרים הללו גורמים לציבור לשנוא אותנו". 

עוד מוסיפה שבעצמה נהגה לעשן, אך לא הצהירה אם מדובר בטבק או מריחואנה. קט'י לניאר מונתה לתפקיד בינואר 2007. וב-2012 חודש תפקידה לחמש שנים נוספות. תגובתה בנושא מגיעה שבוע לאחר ההצהרה הפדרלית באיומי מאסר למחוקקים בבירה, שיתמכו בחוקי הלגליזציה. למרות האיומים חוקי הלגליזציה שמבטלים את פשעי האיסור המפלים, יצאו לדרך השבוע, ואחזקת קנאביס בימים אלה בבירה היא עבירה שתגבה לא יותר מקנס של 25 דולר.

בראשון במאי עתיד לסיים דנינו את תפקידו, לצערנו קט'י לניאר תפוסה עד סוף 2017. בינתיים, החוק מאפשר לנו להחביא את הקססות שלנו בתרופות מרשם על בסיס הרואין, קוק או בבקבוקי וודקה, לבחירתכם.

מקור.