הצבעה מפלגתית בלתי צפויה בבית הנבחרים של ארצות הברית מעידה על השינוי בדרכי החשיבה של המדינה בנושא מריחואנה רפואית. ביום שישי בבוקר, הבית הלבן אישר תחת השליטה הרפובליקנית והצביע כן בהצבעה שתסיים התערבות פדרלית בחוקי המדינה בנושא המריחואנה רפואית.

הצבעה מס. 219-189 באה לסיים את פרק העבודה על הצעת חוק הקצבות למשרד המשפטים האמריקנית.

תיקון המריחואנה נכתב על ידי רפובליקני ממחוז אורנג', חבר הקונגרס דנה רוהרבאצ׳ר, ובאופן ספציפי מגביל את משרד המשפטים ממניעת רשימת המדינות "מיישום חוקי המדינה משלהם שמאשרים את השימוש, הפצה, החזקה, או גידול של מריחואנה רפואית ".

ההצבעה מפתיעה ביותר מאחר שתיקוני חוק דומים נכשלו בשש פעמים קודמות.

יכולות להיות סיבות שונות לצדדים להצביע כן. דמוקרטים רבים אינם חשים בנוחים עם ההעמדה לדין של של ספקי הקנביס רפואי במדינות שבן חוקי מריחואנה רפואית קיבלו אישור בוחר חזק ע״י משרד המשפטים.

בינתיים, רפובליקנים יכולים להיות מושפעים מהטיעונים שזו בגדר זכותה של מדינה, הצבעה נגד משרד המשפטים, או פשוט עניין עסקי נטו.

ובכל זאת, יש כאן חוט אחד משותף: דעת הקהל כיום מאוד בעד מריחואנה רפואית.

על פי הנתונים אחרונים ממרכז מחקר Pew. אפילו 61 אחוזים מהרפובליקנים תומכים במריחואנה רפואית – והמספרים גבוהים בקרב עצמאים ודמוקרטים.

נצטרך לראות מה קורה כאשר המסמכים יוגשו בפני הסנאט האמריקאי, בחודש יוני. בינתיים, משרד המשפטים צריך להבין שהגיע הזמן ללהניח לספקי המריחואנה הרפואית לנפשם.