ההכנסה מהמסים על מריחואנה איננה משפרת רק את התשתית; היא גם משפרת את החיים. הנה חמש דוגמאות:

1. צמצום הפשע
ב-2016, אלסקה העבירה חוק שמפנה חצי מהכנסות מס הבלו של המדינה על הקנאביס המסחרי בעבור תכניות המתמקדות בפשיעה חוזרת. השנה, 3 מיליון דולר של הכנסות החזר (סכום שצפוי לעלות ל-6 מיליון בשנים הקרובות) יחזקו את הקרן על ידי התמקדות בנושאים הקשורים לעבירות חוזרות, כמו אלימות במשפחה, והתמכרות.

2. הגנה על הסביבה
קליפורניה שבשעה טובה הצטרפה למהפכת הלגליזציה השנה, מתכננת להשקיע 1.2 מליארד דולר מהכנסות המיסוי השנתיות בשחזור ושימור סביבתי. כסף זה ישמש לתקן את הנזקים שנגרמים כתוצאה מגידול לא חוקי, ולמנוע גידול בלתי חוקי הפוגע במערכת האקולוגית.

3. עזרה לחסרי הבית
קולורדו, על פי מגזין 'מוני-נאו', 15.3 מיליון דולר יועברו להקמת "דיור תמיכה קבוע" ובעבור תמיכה כללית למחסורי דיור, ולאלו שנמצאים בסיכון לאבד את ביתם.

4. תמיכה במערכת הבריאות
בוושינגטון המדינה, יותר מ-60% מה-730 מיליון דולר הצפויים להיכנס ממיסוי הקנאביס במהלך השנתיים הקרובות, יחולק בין תכניות שונות של מערכת הבריאות של המדינה. על פי הדיווח, הכסף מהצמח יוכל לכסות הוצאות של יותר מ-356 מיליון דולר שהמדינה נדרשת לשלם.

5. מימון מערכת עקיפת החוק
אפילו שוטרים מרוויחים מהצמח. ב-2016 אורגון גבתה 44 מיליון דולר ממכירות הצמח, 15% משארית ההוצאות הועברו למשטרת המדינה, ועשרה נוספים למשטרת המחוז והעיר. יותר משליש משאריות מיסוי הצמח הלכו למימון משטרתי.