ברחוב אפלולי בSOMA, וילונות שחורים מכסים את חלונות המקום הפופולרי ביותר לארוחות הצהריים של אנשי ההייטק. אישה ברונטית הלובשת חצאית שחורה קצרה מברכת אותי בכניסה בשעה שאני מושך את הוילון השחור לאחור. לפני שהספקתי לעשות צעד נוסף היא שואלת לשמי ואיזה צבע עט אני בוחר. כטירון מוצהר בתחום העישון, אדם שמעולם לא חווה חוויה של סטלנות בבית הספר התיכון או בקולג' תהיתי למה היא מציעה לי עט.

"וופריזר. אתה יכול לשמור אותו אחרי המסיבה" היא אמרה.

"כמובן שאני יכול", חשבתי לעצמי, מאוכזב מהבורות שלי. בחרתי בכחול ונכנסתי במהרה אל החדר.

בתוך המקום, ארבעה ברים מעץ בפינות החדר. במרכז כל בר שורה של צנצנות זכוכית קטנות מלאות במריחואנה. כל צנצנת סגורה בפקק שעם, הם נראו כמו שוטים של מריחואנה. מאחרי כל בר היה סומלייה קנאביס.

בחור בעל שיער אדמוני, מאט, הוא זה שאירגן את האירוע. נט, שאת המריחואנה שלו היינו אמורים לבדוק הוא מנהל את מאדרון, קולקטיב מריחואנה של מספר חוות קטנות מנדוסינו, יחד עם אשתו פרל. גם הם היו לבושים לאירוע בשחור.

מייד נמשכתי לאויירה יחד עם הקהל. לא יכולתי להפסיק לחשוב על אירועי טעימות היין, הייתי מוקף בנשים הנועלות נעלי עקב גבוהים ובגברים הלבושים חולצות מכופתרות. ואם היינו טועמים בירות הייתי מצפה לראות קהל הנועל נעלי וואנס קפוצ'ונים. אבל לא, הרגשתי כאילו נסעתי בזמן לסאן פרנסיסקו של שנות ה-60, כולם היו לבושים בבגדים אותם רכשו בחנות יד שנייה בהמשך הרחוב. הנשים לבשו מעט מייק-אפ, והגברים המזוקנים נראו מטופחים ללא מאמץ. מהפטיפון ברקע נפלטו מנגינות ישנות – כאלה שכנראה גם הורי היו שומעים.

כבחור צעיר בגילאי העשרים אשר מחובר לאירועים הטרנדיים הקורים בעיר, על המסיבה הזו לא שמעתי קודם. ששאלתי את המארגן על התדירות שהן האירועים האלה מתקיימים הוא הסביר לי שזו בעצם מסיבת הטעימות הראשונה מסוגה. "עם כל מה שקורה עכשיו עם הליגליזציה, אנחנו מקווים ליותר ויותר אירועים כאלה בעתיד", הוא ענה

אמרו לי שאם אני אהנה באותו הלילה ואם יהיה לי כרטיס אישור למריחואנה רפואית אני יכול להצטרף לארוחה החגיגית בחודש הבא באוקלנד. מכיוון ואין לי כרטיס, הוא הציע שאני אלך לחנות תקליטים בהמשך הרחוב וכל מה שעלי לעשות הוא לומר לרופא כי יש לי בעיה רפואית ולשלם 50 דולרים.

פעמון הפריע לשיחה בינינו, ומישהו יצא מהחדר להסביר איך הערב אמור להמשיך. הטועמים הראשיים החלו לטחון ולמלא את עטי הוויפריזר, וכל סוג של מריחואנה לוותה במנה מיוחדת שבושלה על ידי שף. פרט חשוב, הוא ציין, האוכל אינו "מעורבב". ולבסוף, אמרו לי שלא להתמסטל יותר מידי. "אין גבול לצריכה, אבל הצריכה היא על אחריותך בלבד", הוא אמר.

Screen_Shot_2015-11-18_at_7.50.12_AM

 

המוזיקה החלה לנגן שוב, כולם נהרו לשולחן. ניגשתי למאט ואמרתי לו שאני מעוניין לטעום ראשון מה שנקרא – 78 LA OG AFFA – אבל לא רציתי להתמסטל יותר מידי. הוא אמר כי זה הדבר הכי נכון לי לטעום כרגע. הוא לקח שני צ'ופסטיקים בידו הרים חתיכה של פרח (מה שנקרא קנאביס) מחוץ לצנצנת. הוא הניח אותו במטחנה, אסף את העט ועביר אלי. היה לזה מעט טעם של עץ ומעט רוזמרין. השף הביא יחד איתו פילה קוסטיני עם איולי חזרת. צלצול פעמון שני, שהודיע כי הגיע הזמן לסיבוב השני – מיסטר נייס. עם 16% THC ו-0.7% CBC, אפשר להיות בטוחים שנחוש את האפקט. אמרו לי שאחוז הthc הוא "במינון הנכון" ושזה חומר מעולה לעשן אותו במהלך היום שמשאיר אותך יצירתי וערני.

עברתי לצד השני של החדר לשולחן של רובי ושאלתי אותה יותר על מיסטר נייס. הסברתי שאני מרגיש קצת מסוחרר מהסיבוב הראשון ואני מעוניין לנסות את זה גם, לפחות רק בשביל הטעם. היא חייכה אלי ואמרה שקנאביס במינון נמוך זו תמיד דרך נחמדה לחיות את החיים. היא הרימה את העט ואני לקחתי שאיפה. הפעם הטעם היה שונה, טעם של עץ עם מעט פלפל חריף. פתאום עוגת הסרטן שלשמאלי נראתה יותר ויותר מפתה, אפילו שאני בכלל לא אוכל מאכלי ים.

שני הסיבובים הבאים היו כאלה שדרשו מידה רבה יותר של יכולת: בלוברי הייז וסאוור פלאוור. רציתי מאד לבדוק אותם גם אבל בחרתי בצלחת של פטריות ממולאות שהייתה במקום. לאחר שאכלתי כמחצית מהצלחת מצאתי את עצמי בשיחה על אירועים הקשורים לקנאביס. אמרו לי שאנא-קון בסיאטל הוא אירוע מעולה, שכולם בתעשיית הקנאביס יודעים איך לעשות שם חיים. לא היה לי לרגע אחד ספק בכך. שאספתי את החפצים שלי, המארחת שבירכה אותי בכניסה שאלה אותי איך אני מרגיש ואם נהנתי. הודתי לה, וקיבלתי ממנה מתנה קטנה בשקית. "מה בשקית?" שאלתי. "דוגמאות מכל סוגי הקנאביס שטעמת הערב". כנראה שאני אשתמש בעט הזה בכל מקרה.

 

מקור