היום עתידה להתקיים הפגנת המחאה לתמיכה בחוק הלגליזציה המסעיר רבבות בשנים האחרונות . בעוד המארגנים והפעילים עוסקים בהפצת הרעיון והעלאת המודעות בדרכים יצירתיות ושונות, עירית תל אביב הודיעה היום כי על מארגני ההפגנה לשלם סכום של אלפי שקלים לעיריה ולחברת הפקות חיצונית על מנת לקבל את האישור לקיום האירוע

אז הלכנו אחורה בזמן , ותראו מה מצאנו !

בשנת 2010 התקיימה הפגנה למען אותה המטרה בה נתבקשו המארגנים לשלם 16,600 שקלים חדשים לעירית תל אביב. זו אינה הפעם הראשונה שפעולות התמיכה בלגליזציה סופגים ניסיונות סיכול כרוניים, על אף שהמשטרה נתנה את כל האישורים הנחוצים ואינה עומדת בדרכם של המארגנים.

Fullscreen capture 20122013 124210.bmp

נכון לעכשיו עירית ת"א מאשרת רק נשיאת נאומים , ומתנה את קיום ההופעות בתשלום לחברת הפקות . עיריית ירושלים אינה דורשת תשלום כלל עבור שימוש במרחב ציבורי לקיום מחאות, אלא רק צ'ק בטחון שיופקד במקרה ויגרם נזק לרכוש או לסביבה . הניצול של עיריית תל אביב את הכיכר והתניית השימוש בה בכסף הוא ניסיון מר לסיכול ההפגנה ולהערמת קשיים על המארגנים, וזאת בשל התנגדותה למטרת המחאה.

Fullscreen capture 20122013 123536.bmp

זאת ניתן למצוא במכתב שנמסר לפעילה ליאורה גלבר מאת הסמנכ"ל התפעולי של עיריית ת"א ב-2010 :

"הנני להודיעכם על דחיית בקשתם לקיום הפגנה לגליזציה של קנאביס. עיריית תל-אביב אינה רואה במטרת האירוע המבוקש משום תכלית ציבורית ראויה".

מאז התקפלה עיריית תל אביב ולאחר בחינת הנושא מחדש של היועץ המשפטי של העיריה , והתנתה את קיום ההפגנה בתשלום הוצאות הניקיון גידור ,תאורה וכדומה .

Fullscreen capture 20122013 123713.bmp

האירוניה היא שהכיכר עצמה מסמלת מקום מפגש והתכנסות ציבורית בו כל אדם יכול להביע את דעתו. אין סוף פעילויות מחאה התכנסויות והפגנות ראתה הכיכר ורק מנושא הקנאביס מנסים לכסות לה את העיניים.

בואו נוציא את החתול מהשק : האם עיריית תל אביב עוברת על החוק ?

את זה תחליטו אתם , כי אף אחד לא באמת פועל לפי פסיקות בג"ץ ..

"חופש הביטוי אינו דבר שניתן לחלק אותו לפי מי שידם משגת ומי שלא, ואסור לדרוש תשלום על זכות בסיסית במדינה דמוקרטית. צריך להבין שלא מדובר באירוע מסחרי שמבקשת לארגן חברת סלולר, אלה בהפגנה פוליטית שמממשת זכות יסוד"

הדברים נאמרו ע"י השופט בדימוס אהרון ברק בפסיקתו משנת 2005, שקבע כי לא ניתן להשית עלויות כלל על מחאות , גם לא עלויות אבטחה על ההפגנה .

גם היום 3 שנים לאחר מכן חופש הביטוי ניתן למי שיכול לשלם על כך . במדינה דמוקרטית בה ראש הממשלה נבחר בבחירות הוגנות לפי רצון העם הזכות הבסיסית היא חופש ביטוי והזכות למחות ולעמוד על רצוננו .

חברים יקרים כדאי שנתעורר אנחנו חיים בדיקטטורה בתחפושת , איראן אולי דיקטטורה אבל לפחות אף אחד לא חושב שהיא ארה"ב . אנו חיים בצל חוקים של מדינה חשוכה, תקשורת קנויה ביד הפוליטיקה , שוטרים שהם בריונים בחסות החוק וחברי כנסת שלא אכפת להם שבעוד 50 שנה ישראל לא תהיה קיימת.

אז מה יש לכם להפסיד ?

הפעיל המוביל בכנסת הח"כ משה פייגלין זעם על החלטת עירית תל אביב והחליט שמחר הוא עולה על הבמה יחד איתנו ובצעד מחאה שר בקול גדול "אני ואתה נשנה את העולם ". הנציגים שלנו בכנסת הם אלו שיכולים לעזור לנו להתקרב אל השינוי המיוחל ולראשונה אחד מהם מסתכל עלינו לא בתור סטלנים חסרי תקווה ועתיד , אלא בתור בני אדם שווים שמותר להם לבחור בחופש שלהם .

בואו להפגנה , תראו לעיריית תל אביב שאנחנו לא צריכים לשלם להם את הכסף הזה כדי שישמעו את הקול שלנו חזק חזק .

הצד החזק הוא הצד המאוחד , בואו נהיה הצד הזה !