מחקר נוסף חושף שוב – קנאביס הורג תאי סרטן במוח.

חוקרים מאוניברסיטת לונדון, המחלקה האונקולוגית שחקרו את המרכיב העיקרי של הצמח THC, ו CBD, מצביעים על "שינוי דרמטי בהפחתת ערכי הגידול" במוח.

גליומה – אחת מסוגי מחלות הסרטן הקטלניות ביותר שיש לחיי זיהום אוויר וקרינה סלולארית להציע לאזרח המודרני. "אחוזי התמותה של המחלה גבוהים מאוד", אומרת החוקרת קט'רין א. סקוט מהמחלקה האונקולוגית של אוניברסיטת לונדון.

המחקר התפרסם במגזין MCT, החוקרים התבססו על מחקר קיים שמאשר את העובדה ש"קנאבינואידים הראו הצלחה בטיפול בגליומה". המחקר השני, עליו מתבססים החוקרים במחקר החדש, מציע את האפשרות שקנאביס איננו רק עוזר ל"חולים הנוטים למות" ולהקל על סבלם שיסתיים במוות ודאי.

במחקר החדש החוקרים הלכו צעד קדימה ועשו השוואה בין טיפול קנאבינואידי – THC, לבין טיפול CBD, וטיפול שמשלב בין השניים. הטיפול נעשה על תאי גליומה. מריחואנה הורגת תאי סרטן בהתאם לכמות הטיפול ומשך הטיפול, מצאו החוקרים, עוד מצאו שהצמח בשלמותו, העשיר ב-THC עדיף על THC לבדו שהופרד במעבדה.

המדע, שאיננו נגוע בדעות קדומות כלפי הצמח, מעריך כיום שה-THC גורם לתא הסרטני "להתאבד" בהליך שנקרא אפופטוזיס. גידולים שטופלו בצורה כזו בעכברים הראו תוצאות "דרמטיות", הפחתה של 90% מהגודל המקורי של הגידול [מדע הנגוע בדעות קדומות יקרא להליך כזה, "שינויים על המוח שאיננו טורחים לברר כי ברור שזה שלילי בגלל שהמריחואנה היא צמח השטן"].

הממשל הפדרלי מציין שהמריחואנה הוא חומר מסוכן ללא שום תועלת רפואית, ובעל פוטנציאל עצום להתמכרות. אך ל-23 מדינות בארה"ב יש חוקי מריחואנה רפואית, ומספר רב של חולי סרטן כבר פונים לצמח לא רק עבור הקלה מטיפול כימותרפי. חולים רבים פונים לצמח, במטרה לחסל את גידול הסרטן. רשימת העדויות של חולים שהחלימו מהמחלה הולכת וגוברת היא כוללת ילדים ומבוגרים כאחד שסבלו מסוגים שונים של סרטן, ניתן למצוא עדויות כאלה גם באתר זה.

'מומחים' רבים טוענים, שאין מספיק מידע על הצמח, שאיננו יודעים להכריע מהם ההשפעות על המוח האנושי בצריכת מריחואנה, עדויות אלה, מקורן בדמוניזציה מבושלת היטב בראשית המאה הקודמת. עד היום מומחים, במערכת הבריאות מחזיקים באמונה שאם מעשנים ג'וינט אין לזה תועלת לריאות. העדויות הללו של מומחים מטעם או סתם שבויי הקונספציה המדעית המוכתבת היטב, ממשיכים להתעלם מהמציאות. עשרות שנים שבארה"ב, מדינת המקור של האיסור, קיימת מערכת מריפואנה שלאט לאט ובאופן עקבי מחליפה את הדיקטטורה של גלולות המרשם הקטלניות. מערכת הרפואה הצמחית כל כך צלחה בעשורים האחרונים שארבעה מדינות בארה"ב, כולל וושינגטון הבירה, השכילו לשחרר את הצמח [או את בני האדם] לצריכה עצמית.

רשימת המחקרים של השפעות הצמח על המוח איננה "מועטה" או "לא ידועה". היא מוכחת על ידי מספר רב של מחקרים ועדויות של יחידים שמתגבשות לאמת קוהרנטית אחת – טיפול קנאבינואידי הוא טיפול יעיל, הוא טיפול ללא תופעות לוואי הרסניות כמו של סמים מהונדסים ומאושרים על ידי ה-FDA. לפניכם מספר 'מועט' של מחקרים ועדויות התומכות בטענה שקנאביס מציל חיים לכל הנוגע למחלות הסרטן:

1. חוקרים מיפן מסבירים מדוע מדוע קנאביס עדיף על טבק.
2. חוקרים מגרמניה מאשרים, קנאביס מחסל סרטן.
3-7. סיקור קצר של חמישה מחקרים שנעשו בין השנים 1970-2004 שמסבירים איך וכיצד THC הורג תאים סרטניים.
8. על המחקר המפורסם שהזמין ניקסון 1972, שקיווה לגלות שקנאביס פוגע בריאות וגילה את ההפך הגמור.
9-18. עשרה מחקרים מובילים לשנת 2013, בנושא מלחמתו היעילה של צמח הקנאביס בסרטן.
19. קנאביס והשפעתו על תאים במוח.
20. חברת התרופות GM מאבטחת טיפול קנאבינואידי לטיפול בסרטן המוח.
21-24. קנאביס מרפא סרטן? 4 מחקרים נוספים שתומכים בטענה.
25. מחקר שמראה שקנאביס נלחם בסרטן הדם.
26-49. רשימה של קישורים למחקרים שמוכיחים שקנאביס מרפא סוגים שונים של סרטן, הרשימה מסווגת בהתאם לסוגים השונים.
דוגמאות של קישורים מהכתבה: סרטן המוח, סרטן השד, סרטן ריאות, סרטן פרוסטטה, סרטן מעי הגס.
50. קנאביס מטפל בסרטן מתקדם – מוצא מחקר.

מדובר על רשימה חלקית עליה אנוכי וצוות המגזין הספיק לעבור ולקטלג תחת התגית 'סרטן' פה באתר. לא מדובר בכלל המאמרים והמחקרים שנעשים בנושא. כמות הכתבות העדויות המאמרים והמחקרים אליה אני נחשף היא גדולה באלפי מונים. יש יותר מחקרים על קנאביס רפואי מאשר על כל תרופה אחרת שמאושרת על ידי ה-FDA, נכון ל-2013 ההערכה היא שמדובר בפי 6667 מחקרים שנעשו על הצמח מאשר על סם-מרשם מצוי שאושר על ידי ה-FDA.