הביקוש  לקנאביס חוקי ממשיך לעלות בצורה מתמדת, על פי מידע חדש שנערך על ידי "קבוצת אנדרסון אקונומיקס" – AEG. המידע חושף עלייה משמעותית מאז הבחירות ב-2016, הזמן שבו מספר מדינות אישרו לגליזציה של הצמח.

על פי AEG, שעוקבת אחרי מגמות תעשיית הקנאביס, החודש הראשון של 2018 הראה עלייה מזערית בביקוש למוצרי קנאביס. סה"כ עלייה של 0.1 אחוז בביקוש לצמח בינואר 2018. עובדה זו כשלעצמה איננה מרשימה כלל, אך העלייה האטית בתחילת השנה איננה יותר מסטייה בביקוש ההולך וגובר לצמח ומוצריו בארה"ב.

"הביקוש לצמח חוקי, צפוי להמשיך ולגדול" מסכם יועץ AEG טרייסי גירוקס בהודעה לעיתונות. "העלייה כתוצאה מהלגליזציה בקליפורניה ומהשוק במסצ'וסטס תבוא לידי ביטוי ביולי". למרות הקפיצה המזערית בביקוש בחודש ינואר, שוק הקנאביס הראה תוצאות של עלייה קבועה בשנים האחרונות. מתחילת 2015 הביקוש לקנאביס חוקי גדל ב 25.8 אחוזים. עלייה נוספת של 11 אחוזים נרשמה בשנה אחרונה.

בציר הזמן, נרשמת 2016 כשנה יוצאת דופן. הסיבה, הלגליזציה הגיעה לנבדה, לקליפורניה, למסצ'וסטס ולמיין. בנוסף פלורידה, ארקנסו, מונטנה ודקוטה הצפונית הצליחו להעביר חוקי מריחואנה רפואית חדשים. כתוצאה מכך, אנו חיים במציאות שבה לכל אחד מחמישה אמריקאים יש גישה חוקית לצמח.

השווקים החדשים הללו תרמו לעלייה לביקוש הצמח. והמומחים של AEG טוענים, שהעלייה הזו רק תלך ותגדל. טענה שתקבל משנה תוקף ככל שיותר מדינות ישחררו את הרסן מחוקי האיסור החלים על הצמח.

אחד השינויים הגדולים השנה בשוק הקנאביס מגיע מקליפורניה, גם שם החל מ-2018 כל אדם יכול לצרוך מריחואנה מבלי לחוות את תופעת הלוואי ההרסנית ביותר ששייכת לצמח: מעצר על ידי שלטון החוק. גם מסצ'וסטס צפויה לפתוח את השוק שכבר אושר בחקיקה במהלך 2018. גם בוורמונט מחוקקים אישרו לגליזציה של מריחואנה בתחילת 2018, ותריסר מדינות נוספות צפויות להצטרף אליה במהלך השנה.
שלוש שנים אחרי, ולמרות שהזומבים המעופפים נמנעו מלהגיע לקולורדו, אצלנו התעמולה השקרית נמשכת, סכנה לשלום הציבור, סכנה לביטחון הציבור, בעודי רושם כתבה זו: "תינוק כמעט נחנק מקנאביס", הישמרו על נפשותיכם- במקביל כלפי חוץ, שלא לאזרחים שלה, נרשמת ישראל כמובילה בתעשיית המחקר של הצמח. אם נמשיך להמתין שבמסדרונות הכנסת יקרה משהו פתאום, יודו בטעות ויאפשרו לכשני מיליון איש לרדת לחנות ולקנות קנאביס – כל העולם יעבור לגליזציה, פה נמשיך לשמוע את תעמולות השקר, ונמשיך להמתין.