כמדינה מתחילה במכירות של קנאביס חוקי החודש, המסים בשמים וחוסרים על המדפים עשויים להמיר את המחירים פי שניים. המעשנים יעדיפו עדיין את השוק השחור.

למה קנאביס חוקי יהיה נדיר ויקר?
הבירוקרטיה בהנפקת האישורים , המסוי גבוה, ההגבלות המקומיות, מכסה על הייצור ישמור את השוק השחור של וושינגטון בחיים.
Jacob Sullum | June 30, 2014
חנויות מריחואנה מורשות בוושינגטון צפויות להתחיל בפתיחה בשבוע הבא, אבל לא יהיה להם הרבה מה למכור.תהליך הנפקת האישורים במדינה איטי לייצרני מריחואנה, בשילוב עם הקושי בהשגת אישור מקומי לגידול וייצור, תגרום למחסור שעלול להיות חמור יותר מאלו שחוו בקולורדו לאחר שמכירות לפנאי החלו שם בינואר. התוצאה עלולה להיות מחירים גבוהים כמעט פי שניים כמו אלה שגובים דוכני מכירת מריחואנה רפואית וסוחרים בשוק שחור.

מחלקת בקרה משקאות חריפים של משמר הגבול וושינגטון (Lcb) מתכנן להנפיק 20 רישיונות קמעונאיים ב -7 ביולי, כלומר החנויות הראשונות יכולות להפתח לא מוקדם מה -8 ביולי. בסופו של דבר אמורים להיות 334 מוקדים ברחבי המדינה, למרות שהתכנית מעוררת ספקות לאור האיסורים הזמניים או הקבועים בכ-90 ממשלות מקומיות. בינתיים, נכון ליום שלישי האחרון, Lcb העניק רק 62 רישיונות ייצור למריחואנה; יותר מ 2,500 בקשות נשארו עדיין תלויות ועומדות.

סקוט או 'ניל, שמצפה לקבל רישיון מסחרי ב -7 ביולי ולפתוח חנות מריחואנה בספוקיין למחרת, יודע מאיפה האספקה ​​שלו תגיע. יש לו חוזה לרכישת מריחואנה מידידו ומעסיקו לשעבר שון גרין, ספקית מריחואנה רפואית, שקיבלה את רישיון גידול הראשון לקנביס בוושינגטון בחודש מארס. גרין מגדל קנאביס באותו הבניין בו החנות של אוניל, שתעשה עסקים תחת המותג ״קואוצ׳לוק של גרין״. אבל לא כל קמעונאי יהיה בר מזל כדי לקיים מערכת יחסים הדוקים כל כך עם מגדל שכבר קצר מריחואנה. "לא יהיה ביקוש גבוה ורק כמות מזערית של אנשים אשר תלך ותגדל", אומר או 'ניל. זה הולך לקחת לפחות שנה כדי ל”הוציא את זה החוצה שיתחיל לרוץ״.

בנוסף למחסור, לקוחות חנות הקנאביס יעמדו בפני מסים הצפויים להפוך את מחירי שוק. מחירים גבוהים עד- 60 אחוזים יותר ממה שהם היו אמורים להיות. גורמים נוספים שעשוים ליקר את המוצר הן העלויות של הקמת עסקים שפועלים על פי תקנות מקומיות ומדיניות, התוצאה, כפי שאני מסביר את הסיבות בפוסט האחרון שלי על לגליזציה בוושינגטון, היא כי מחירים עבור קנאביס חוקי יהיו גבוהים יותר באופן משמעותי מאשר בשוק השחור הנוכחי.

כמה יותר גבוה? כתב אינטליג'נסר ג'ייק אליסון ב״סיאטל פוסט״, בהתבסס על ראיונות עם מגדלים וקמעונאים, בהערכתו הוא טוען כי "מחיר לגרם [לאחר מס] ינועו בין $ 15 עד $ 25 (ייתכנו מחרים אף גבוהים מכך או נמוכים מעט, אולי ב-12 דולר לגרם)." בשיעור הנחה של 30 אחוזים ברכישה לאונקיה (מה שנראה סביר, בהתבסס על מחירים הנגבים על ידי חנויות בקולורדו),טווח המחירים נעים בין 300 $ ל 500 $ לאונקיה. "המוצרים שלנו הם מהרף העליון, ואנו מבקשים 2800 $ לכל קילו," מגדל אחד אמר אליסון. “מבקשים מהקמעוניים שידאגו שהמוצר יגיע לצרכן במחיר שלא יעלה על 420 $ לאונקיה. אנחנו נמנעים מהפיתוי הפקעת מחירים."

אפילו 420 $ לאונקיה הוא יקר למדי בהשוואה לשוק השחור. ׳המחיר באתר האינטרנט weed, אשר אוסף נתונים מקוני קנביס ברחבי הארץ, כיום דיווח על מחיר ממוצע של כ -232 $ לאונקיה למריחואנה באיכות גבוהה בוושינגטון. כאשר מסתכלים על מדינות שכנות, המחירים קצת יותר נמוכים באורגון (209 דולרים) ומעט גבוהים יותר במונטנה ואיידהו (268 דולרים ו276 $, בהתאמה). נקודה נוספת של השוואה: דוכני מכירת דנבר כרגע מחייבים לקוחות רפואיים ב- 10 דולרים בקירוב לגרם, 50 אחוזים פחות מאשר בקצה הנמוך של הטווח של אליסון. לקוחות משלמים בקלות אף יותר מכך, אך לעתים קרובות פחות מ-15 $ לגרם לאחר מיסוי. דוכני מכירות בסיאטל המספקים לחולים גובים 8 $ עד 15 $ לגרם.

לפני שישה חודשים, חנויות לפנאי בקולורדו, אשר סבלו מבעיות אספקה ​​חמורות, מכרו שמינית של אונקיה ב- 70 $, שלוש פעמים מהמחיר המסוכם לחולים. המחירים נרגעו מאז, אך עדיין הוא גבוה באופן משמעותי ממחירי השוק השחור. רפואי או. קאיוול קאלטברי, בעליו המשותפים של תבליט דנבר, מגדל קנאביס רפואי ותרופות שיתחילו לשרת צרכני פנאי בשבוע הבא, אומר מחירים לאחר המס שבממוצע בשוק 50 $ ל 60 שמינית. הוא מצפה המחירים האלה לצנוח בשנה הבאה, לעומת זאת, מגדלים כבשו את הייצור וספקים חדשים נכנסים לשוק.

"אני לא אהיה מופתע, בהתחשב במבול שהולך להתרחש, נראה שמיניות נמכרות ב-10 $ ו -15 דולרים עד תחילת השנה הבאה," קאלטברי אומר. "הייתי מאמין בזה. הייתי רואה אונקיות נמכרות עבור $ 50. אני ממש רואה את זה קורה, כי הולך להיות כל כך הרבה תחרות אנשים הופכים להיות כל כך יעילים בייצור שלהם. הרבה יותר אוטומציה . “אני רואה שיטות עבודה יעילות ומחושבות לכן יש פחות סיכון בפועל משום שאנשים עובדים ברמה גבוהה יותר …. אני חושב שאנחנו הולכים להפוך לתעשייה יעילה מאוד מהר מאוד. אנחנו הולכים לראות תחרות, ואנחנו הולך לראות את המחירים צונחים לשפל המדרגה בתחילת השנה הבאה ". בשלב זה, לדבריו, השוק השחור, מתפורר ונעלם.

דבר דומה יכול לקרות בוושינגטון, אבל זה ייקח הרבה יותר זמן בשל ההתחלה האיטית של המדינה, יגבו מסים גבוהים יותר, הגבלות מקומיות, ומכסה על ייצור, אשר מוגדר כיום במה שאומדני המדינה מעריכים 25 אחוזים מהשוק. בחודש פברואר האחרון, כאשר Lcb הודיע על פתיחת חנויות הקנאביס בחודש זה, הקבינט הכלכלי במדינת וושינגטון מראה תחזית של הכנסות , סוכנות עצמאית מעריכה את ההכנסות ממסים, כציפייה לא מציאותית. "למרות זאת Lcb ציין כי הוא צופה כי המכירות הקמעוניות בארה"ב יחלו בחודש יוני 2014, "במועצה, "חשש מעסקי ייצור מקומיים וחוסר ודאות לגבי ייצור מוצרים נלוים, הפוטנציאל עשוי להשפיע על העיתוי והכמות של קנאביס המיוצר ונמכר. כתוצאה מכך, אנו מניחים כי המכירה הקמעונאית תחל בחודש יוני 2015. "הערכות הנוכחיות של הכנסות ממסים במריחואנה במהלך ארבע השנים החל ביולי 2015 ב$ 586,000,000, 69 אחוזים פחות מצפוי ב2012.

"הבעיה עם שוק בוושינגטון היא שנושאים כגון תכנון ובנייה מקומיים לא הוסדרו כמו בקולורדו," אומר ג'ון דייויס, שמפעיל שני דוכני מכירה בסיאטל. "אז מה החנויות האלה הולכות למכור? אני הייתי אומר שסביר להניח כי בעיות המחסור תהיינה הרבה, הרבה יותר גדולות מאשר בקולורדו."

פיליפ דאודי, מנהל התקשורת של איגוד הקנאביס בוושינגטון, המייצג את הספקים של מריחואנה רפואית, חושב שחנויות מורשות למכירת קנאביס יתקשו להתחרות עם סוחרים בשוק שחור. "בשוק, כדי שזה באמת יעבוד יש צורך ללכוד את ה-25 %, החנויות יצטרכו לקבל אספקה ​​קבועה ואיכותי”ת, אומר דאודי, אשר הגיש בקשה לרישיון ייצור. "אם אתה שם מחסומים עבור הצרכנים, זה מרתיע אחוז מסוים מהם ושולח אותם לשוק אחר. אני חושב שאנחנו הולכים לראות את זה כאן. אני חושב שנראה פיצוץ בשלב הראשון בשל החדשנות שבדבר. אבל בשלב מסוים אנשים יגידו, 'למה לעזאזל אני משלם כל כך הרבה כאשר ג'ימי קונה מהמוכר שלו ב- $ 13 גרם -20 $ לגרם?' אני חושב שאנחנו הולכים להמשיך עם השוק שחור במשך כמה שנים. אני יודע שסוחרי קנאביס בשכונה שלי בסיאטל. אמרו לי שהם לא מודאגים כלל. "

מאמר זה הופיע במקור בפורבס.