ישנן סיבות רבות מדוע לא לאשר לגליזציה, אף אחת מהן איננה קשורה לרווחת הציבור.

יותר מעשרים שנה של ניסוי מריחואנה רפואית הוליד את הניסוי בקולורדו ובוושינגטון, 2014 נפתחו חנויות למכירת מריחואנה לשימוש עצמי ולמטרות פנאי. בקולורדו נרשמה ירידה של 77 אחוז במשפטים הקשורים למריחואנה, וירידה של 80 אחוז בהאשמות של אחזקת הצמח. עובדה זו שחררה את כוחות המשטרה לטפל בפשעים אחרים, פשעים בהם יש קורבן ויש פושע. עבירות הקשורות לאלימות בדנבר ירדו אף הן. שיעור ההתאבדויות ירד ב-24.4 אחוז. אונס, נרשמה ירידה של 2.5 אחוז, שוד 3.3 אחוז. עבירות רכוש ירדו ב-10 אחוז מאז הצמח חוקי בהרי הרוקי. פריצות רכב ירדו בעשרים אחוזים, וגניבות רכבים באחוז. בניגוד להערכות שברור מהיכן הגיעו, לא נרשמו התנהגויות פרועות על הכבישים. מספר ההרוגים על הכבישים ירדו ב-5 אחוזים. אלו העובדות של ניירות הסטטיסטיקה בקולרדו, דנבר ארה"ב. זו המציאות שאותה 'נבחרי הציבור' לשעבר שלנו מבקשים למנוע מאתנו.

ומה אם הילדים? נתוני סקרים מהשנים האחרונות מראים שהשימוש בצמח בקרב בני נוער בקולורדו בירידה.מאז 2012, נרשמת ירידה באחוז הנושרים בבתי הספר. לא נרשמה עלייה בשימוש בסמים קשים.

מימון מלחמת הסמים באמריקה נכשל במשך עשרות שנים. הביקוש לכל סם איננו קשור למחיר שלו. כתוצאה מכך, מלחמת הסמים באמריקה גרמה לעליית מחירים ולא עשתה דבר בנושא הצריכה. בינתיים השוק השחור הפעיל מערכות מתוחכמות של ייצור והפצה של חומרים שונים ומסוכנים, וגרף את כל הקופה הודות ל'חקיקה אחראית'. חשוב לזכור שבישראל אותו שוק שחור איננו כולל רק פושעים, עבריינים החיים מחוץ לידי החוק, אלא כנופיות וחוליות טרור שמקבלות תמריץ על ידי החקיקה לנסות בדרכים מוזרות לחדור את הגבול. נכון אותן חוליות היו מנסות לעשות זאת גם אילולא האיסור על הצמח, אך האם זו סיבה להמשיך ולתגמל אותם ברווחים על אותו הצמח?

תקציב המלחמה בסמים של ממשלת ארה"ב הגיע ל-500 מליארד דולר בשנה. יותר מחצי מליון בני אדם מורשעים בשנה כתוצאה ממדיניות שמבקשת לשמר את המונופול של השוק השחור. התוצאות של המדיניות הזו? קטלניות, מאז 1971, בכל שנה מתים יותר ויותר אנשים ממנת יתר. כל כך הרבה תקציבים שהושקעו במלחמה מיותרת הזו וכתוצאה מכך כמות ההרוגים הולכת ועולה. אפילו את הדבר הבסיסי שאמורה מדיניות ליצור, לדאוג לביטחון האזרחים, היא כשלה. כסף הוא עסק יקר… כפי שהמדיניות הכושלת בארה"ב הוכיחה בעבר, מוכיחים נבחרי הציבור בישראל, לפני הבחירות, מה חשוב ממה. נייר מודפס או דם האדם.

הניסוי המוצלח בקולרדו מעודד מדינות נוספות בארה"ב, 5 במספר להעלות את נושא הלגליזציה להצבעה של התושבים ב-2016, ועודד 5 מדינות נוספות להתחיל בעבודת חקיקה שתתקן את הפשע הזה שגבה קורבנות על ידי מדיניות ממשלתית. כאשר הפושע הוא החוק, אין עבריין, אבל נפגעים יש ועוד איך. נראה שבישראל, שום דבר לא קרה באמת, רגע לפני הבחירות, רוב המפלגות חושבות שצריך להמשיך ולתחזק את הפשע הזה…

זכרו את זה, פעם הבאה שתשמעו את הנבחר הבא, מדבר על אחריות, מגמגם על סכנה לביטחון המדינה. בכל בוקר שאתם קמים זכרו שאתם חיים במדינה ששרי הבריאות שלה לשעבר העדיפו לדאוג לשיניים הלבנות של הילדים מאשר לדאוג לילדים חולי אפילפסיה. העדיפו להמשיך להפליר [חומר ששימושו מתועד לראשונה במחנות שבויים של גרמניה הנאצית] את המים, מאשר לדאוג להקלה על כאבי חולי סרטן. העדיפו להמשיך ולספק לנו טבק מורעל ב-400 סוגי רעלים שונים, מאשר לאפשר לנו לגדל צמח. העדיפו לתת לנוער שלנו להשתכר בימי שישי ולהתפרע מאשר לעשן בימי שישי ולהירגע. בפשעים הללו, שפשע האיסור הוא רק אחד מהם, אשמים כל מי שישב בכנסת ישראל לדורותיה. הפשעים הללו גובים קורבנות רבים. בכל יום בכל שעה, בכל רגע, מרגע הרכבת הממשלה מעדיפה הממשלה הנבחרת משהו אחר מאשר רווחתו, טובתו ואפילו חייו של הציבור.

לזכור ולא לשכוח.