מומחים טוענים, קנביס יכול לעזור למטופלים הסובלים מהפרעת דחק פוסט-טראומטית לשלוט בבעיות השינה שלהם.

כמומחה לשימוש בסמים, דוקטור מארקל בון-מילר, חקר במשך שנים שימוש קנביס על מטופלים בקליפורניה.

במהלך מחקריו הוא הבחין שחלק משמעותי מהמטופלים שצורכים קנאביס סובלים מהפרעת דחק פוסט-טראומטית. והם מוצאים את המריחואנה שימושית כנגד מספר סימפטומים.

"בכלליות מצאנו שאנשים עם פוסט-טראומה משתמשים במריחואנה כדי להתמודד עם תופעות שונות, אך באשר לתיעוד מדעי של ההתמדודדיות הללו, לא מצאנו הרבה", הוא אומר. "זה היה אחד מהמחקרים הראשונים שלנו, פשוט לתעד את העובדה שסובלי פוסט-טראומה משתמשים במריחואנה כדי להתמודד, ונראה שהשימוש העיקרי הוא כנגד בעיות השינה שלהם".

במחקר שפורסם בחודש שעבר בכתב העת, "תלות בסמים ואלכוהול", ד"ר בון-מילר והסטודנטים שלו הציגו ניתוח של סקרים שהוגשו לסובלי פוסט-טראומה המשתמשים במריחואנה. הסיבה העיקרית שעלתה מהסקר הייתה, בעיית השינה.

ד"ר בון-מילר מסביר שבעיית השינה היא מרכיב גדול עבור הסובלים מפוסט טראומה. לחולים יכולים להיות קושי להירדם, או להישאר ישנים במשך הלילה, סיוטים נפוצים אף הם:

"כך נראה, שאנשים מוצאים את המריחואנה כצמח המאפשר להם להתמודד עם הסימפטומים הללו. זה עוזר להם להירדם מהר יותר, עוזר להם להישאר ישנים במקום להתעורר במהלך הלילה, ועוד".

חולים עם יותר סיוטים נוטים לצרוך יותר קנביס, מילר טוען שהשימוש הזה בקנביס יכול להפוך לתלות בטווח הארוך. ד"ר בון-מילר מודה, שאיננו מכיר מחקרים נוספים שהשוו את צריכת הקנביס בבעיות שינה נוספות, משהו שלדעתו צריך להיעשות. גם האופן שבו מריחואנה עוזרת להתגבר על זכרונות כואבים לא נחקרה מעולם.

"איננו באים לטעון מה טוב ומה לא טוב" אומר בון-מילר, " מטרתנו היא קודם כל להתחיל ולתעד את מה שקורה, ולברר האם ניתן לסמוך על התרופה הזו".